Thierry Omeyer je na srečanju proti Sloveniji zbral kar 18 obramb in je bil upravičeno imenovan za igralca tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Vse prvenstvo pletemo mrežo okrog obrambe, se matramo in matramo. Potem pridemo do šestih metrov, pride na vrsto tisti 'zicer', in če ga ne daš, je morala kar načeta. A vseeno, dobro smo oddelali, izigravali smo jih, prihajali do čistih strelov, ampak tu je bil potem Omeyer, ki je danes še enkrat pokazal svojo kakovost.

Uroš Zorman, kapetan
Jure Dolenec
Slovenci so naleteli na čvrst francoski zid, za katerim stoji sijajni Thierry Omeyer. Foto: www.alesfevzer.com

Junak tekme je bil francoski vratar Thierry Omeyer, ki je zbral neverjetnih 18 obramb. Veteran je v prvem polčasu zaklenil svoja vrata, s pomembnimi obrambami se je izkazal tudi v nadaljevanju, ko je zaustavil še zadnji nalet Slovencev za morebitno vrnitev. Slovenci se bodo v petek udarili z Danci.

Strelski mrk trajal kar 12 minut
Slovenci so tekmo odprli z vodilnim zadetkom Klemna Cehteta, kar pa je bilo tudi zadnje vodstvo na tekmi. Takoj zatem je sledil strelski mrk, ki je trajal neverjetnih 12 minut, zanj pa je še najzaslužnejši izjemni francoski vratar Thierry Omeyer, ki je branil kot za stavo. Mihi Žvižeju je ubranil dva strela zapored, veselje je preprečil tudi Draganu Gajiću. V prvem polčasu je 38-letni veteran zbral kar 11 obramb. Slovenci so si sprva še priigrali nekaj lepih priložnosti, ki jih niso izkoristili, nato se je v njihovo igro v napadu po Omeyerjevih obrambah prikradla negotovost, kar so Francozi pridno izkoriščali. Galski petelini so bili v napadalnih akcijah precej učinkovitejši od svojega nasprotnika, z učinkovitimi akcijami so izigravali slovensko obrambo in pridno polnili mrežo, njihova najvišja prednost je znašala +9 (8:17). V prvem polčasu sta bila najučinkovitejša strelca Daniel Narcisse in Guillaume Joli, ki sta dosegla po štiri zadetke, gol manj sta zadela Gajić in Luka Žvižej.

Slovenci so se približali na -4
V drugem polčasu so Slovenci za prvi zadetek potrebovali štiri minute, dosegel ga je Dolenec. Medtem so Francozi z delnim izidom 3:0 pobegnili že na +11 (10:21). Varovanci Borisa Deniča so na krilih Dolenca v nadaljevanju zaigrali precej bolje, še posebej so se izkazali na začetku druge polovice polčasa, ko so po dvojni izključitvi na nasprotni strani dosegli tri hitre zadetke in zaostanek znižali na -4 (20:24). Nato je Omeyer preprečil še četrti zadetek v razmiku dveh minut, sledile so napake v napadu, ki so jih Francozi iz protinapada kaznovali in spet z delnim izidom 4:0 pobegnili na +8 (20:28).

Francozi so do konca tekme suvereno nadzirali potek tekme, tri minute pred iztekom je 30. zadetek dosegel Luka Karabatić, na koncu so se Francozi v polfinale uvrstili z devetimi zadetki razlike. Za finale se bodo udarili s Španci, ki so bili s 25:24 boljši od Dancev.