Julen Aguinagalde se bori s slovensko obrambo. Foto: Reuters
David Balaguer (desno)
David Balaguer (desno) je v prvem polčasu dosegel sedem zadetkov. Foto: Reuters
Analiza Tamšeta po koncu tekme Slovenija - Španija
Slovencem proti Španiji šlo vse narobe

Slovenija se bo tako v osmini finala v soboto ob 20.45 v Parizu pomerila z Rusijo, ki je bila tretja v skupini A. Tekmec Španije v Montpellieru bo ob isti uri Brazilija. Makedonija bo igrala z Norveško (16.00), Islandija pa s Francijo (18.00).
Že po prvem polčasu so Španci vodili z 18:10. Slovenci so bolje začeli, prvi gol prejeli šele v 7. minuti in vodili z 1:3, nato pa so tekmeci v 11. minuti po izgubljeni žogi in protinapadu prvič povedli (4:3). Ob koncu polčasa se je število izgubljenih žog Slovenije, katere igra je povsem razpadla, ustavilo pri devetih (Španija jih je imela tri), Španci pa so iz protinapadov dosegli sedem zadetkov (Slovenci enega).

Varovanci Jordija Ribere so ves čas višali prednost (7:4, 12:8, 16:9), zadnji gol so v 28. minuti dosegli v prazna vrata. Fantje Veselina Vujovića v napadu nikakor niso mogli prebiti visokega španskega bloka, čeprav je selektor na parket neprestano pošiljal nove igralce s klopi. A največje težave so imeli Slovenci v obrambi, Španci so jo s hitro in preprosto igro raztegnili kot elastiko in s čistimi streli kot za stavo rešetali mrežo.
Edini razpoloženi posameznik pri Sloveniji je bil Gašper Marguč, ki je zbral šest zadetkov. Na drugi strani je David Balaguer mrežo zatresel sedemkrat. V nadaljevanju se nihče izmed njiju ni več vpisal med strelce.
Na začetku drugega polčasa so Španci hitro ušli na 21:10, v 40. minuti vodili s 24:13, do konca tekme pa se razlika ni več spustila pod manj kot osem zadetkov (25:17, 29:21 ...).

Reprezentanci sta se pred to tekmo zadnjič srečali na kvalifikacijskem turnirju za OI lani aprila v Malmöju, ko je Slovenija zmagala s 24:21. Januarja je bilo na evropskem prvenstvu na Poljskem 24:24.