Gorenje (na fotografiji Matjaž Brumen, Blaž Kleč in Rok Ovniček) ostaja pri štirih zmagah. Brumen je pri 24:25 zapravil sedemmetrovko. Foto: www.alesfevzer.com

Velenjčanom je v Skopju dolgo dobro kazalo. Polčas so po vodstvu z 9:5 dobili s 15:14, potem ko sta cepelin izvedla podajalec Matjaž Brumen in strelec Luka Mitrović.

Na začetku drugega polčasa so Velenjčani z delnim izidom 5:0 izenačili svojo najvišjo prednost (20:16) v 39. minuti. Malo pozneje je Gregor Potočnik povišal na 22:18.

A v zadnji četrtini tekme so sledile črne minute, tako da so se gostitelji v 48. minuti znova približali na le zadetek zaostanka (22:23).

V 51. minuti so izid izenačili, dobrih pet minut pred koncem pa povedli s 25:24. Dve minuti pred koncem so domači vodili že za dva. Ko je Marko Nelovski minuto in pol pred koncem zadel za 27:25, je bilo konec velenjskih upov.

Pri domačih je bil s sedmimi zadetki najboljši Vanja Ilić, pri gostih pa Gregor Potočnik z osmimi goli.

Borut Plaskan, trener Gorenja: "Na žalost se nam je še tretjič zapored pripetila ista zgodba. Tri četrtine tekme smo imeli nadzor nad njenim potekom in igrali po dogovorih. Za tem nam je popustila osredotočenost in začele so se vrstiti izgubljene žoge v napadu. V zgolj nekaj minutah smo izgubili vso prigarano prednost. Resnično je škoda tega. Poraz je boleč, a fantom nimam kaj očitati, saj so se borili po svojih najboljših močeh. Do konca nastopov v Ligi Seha nas čakajo še tri tekme. Ekipa mora stopiti skupaj. Verjamem, da se bodo končnice kmalu začele obračati tudi v našo korist. Že v soboto nas čaka nov zahteven preizkus."

Celjani, ki se borijo za uvrstitev na zaključni turnir, bodo v sredo gostili Tatran.