Niko Medved je dosegel pet golov. Foto: RK Gorenje Velenje/Goran Vadlja Kamenjašević
Gorenje spravilo na kolena Zagreb

Velenjčani, ki so igrali brez poškodovanih Alema Toskića, Anžeta Ratajca, Luke Mitrovića in Janeza Gamsa, so se pogumno zoperstavili gostom.

Ose so v 11. minuti po golu Matjaža Brumna povedle s 7:4. Zagreb jih je ujel na 8:8, a je temu spet sledil velenjski niz 4:0 za 12:8. Niko Medved je dosegel dva gola zapored. Polčas se je končal s 14:12.

Gorenje imelo odgovor na vse
Ose tudi v nadaljevanju niso popuščale. Razpoloženi Vid Levc je v 41. minuti sprožil za 19:15. Odlični vratar Rok Zaponšek je v 48. minuti najprej ubranil poskus Zagrebčanov, nato pa čez vse igrišče zadel za 23:19. Zagreb se je v končnici približal na gol zaostanka (24:23), a so nato Brumen, Blaž Kleč in Nejc Cehte poskrbeli, da je zmaga ostala v Rdeči dvorani. Brumen je bil s šestimi zadetki prvi strelec Gorenja.

Plaskan: Iztisnili smo zadnje atome moči
"Mislim, da smo si zaslužili zmago, saj smo zanjo na igrišču krepko garali. Skozi celoten obračun smo imeli potek in rezultat v svojih rokah. Nekaj padcev v igri je v obeh polčasih bilo, a iz sebe so naši rokometaši iztisnili zadnje atome moči. Vsa čast fantom! Ni jih veliko, a kdor je stopil na teren, je prikazal največ, česar je bil v tistem trenutku sposoben. Z analizo bomo skušali izluščiti stvari, ki so bile na tej tekmi pozitivne in na njih še naprej graditi našo igro," je po tekmi povedal trener Gorenja Borut Plaskan.

Drugi slovenski predstavnik Celje bo v sredo gostil Nexe.