Izbranci Željka Babića so sijajno odprli tekmo in si v 13. minuti priigrali štiri gole prednosti (10:6). Gostitelji so po minuti odmora vendarle strnili svoje vrste in v 18. minuti povsem zadihali za njihov ovratnik (11:12), tri minute pozneje pa jih tudi ujeli (14:14).

Ovniček dosegel zmagoviti gol
V 42. minuti so si Velenjčani pridelali zaostanek petih golov (22:27). Kazalo je na rutinsko zmago gostiteljev, a s tem se niso strinjali gosti. Ose so v končnici tekme vendarle pokazale zobe in se jim pet minut pozneje po golu Matica Verdineka približale na gol zaostanka (27:28), v 52. minuti pa je Rok Ovniček izenačil na 29:29. V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo zelo napeto, odločilni gol za zmago pa je dosegel Ovniček, z desetimi goli tudi najučinkovitejši igralec dvoboja.

Rutinska zmaga Celja
Celjani, ki so si že zagotovili nastopanje na zaključnem turnirju Lige Seha, pa so tokrat gladko opravili z Vojvodino (36:27). Borut Mačkovšek je dosegel devet golov, Jan Jurečič pa šest.