Borna Čorić tudi v ključnih trenutkih ni popustil. Foto: EPA
Roger Federer
Roger Federer je ugnal Grigorja Dimitrova in je na dobri poti k šestemu naslovu v rodnem mestu. Foto: EPA

"Rafa" je začel zelo slabo, v prvi, tretji in peti igri je zanesljivo izgubil servis. Čorić je serviral za 6:0, a ni uspel. Nadal je uspelo znižati na 5:2, potem pa je veliki up hrvaškega tenisa zaključil prvi niz.

V drugem nizu ni bilo brejkov, pri izidu 4:4 v podaljšani igri je Čorić prišel do ključnega "mini brejka" in nato z dvema servisoma zadržal prednost. Dvoboj je trajal uro in 43 minut. Hrvat, ki je blestel tudi julija na turnirju v Umagu, je nase opozoril na lanskem mladinskem Odprtem prvenstvu ZDA, ki ga je osvojil.
Čaka ga operacija slepiča
Poraz pomeni konec sezone za Nadala, ki je že odpovedal nastop na pariškem mastersu prihodnji teden on tudi na zaključnem turnirju v Londonu, saj ga čaka operacija slepiča.
Nadal bo šel pod nož 3. novembra, težave s slepičem pa ima že od začetka meseca. "Ne grem ne v Pariz ne v London. Trenutno nisem na dovolj visoki tekmovalni ravni, da bi tam lahko zaigral," je dejal devetkratni zmagovalec Roland Garrosa.