Jernej Damjan je vodil že po prvi seriji. Foto: MMC RTV SLO/T. O.
Maja Vtič
Maja Vtič je imela smolo ob drugem skoku. Foto: BoBo
Jernej Damjan zmagal v Almatyju

V prvo je sicer najboljši skok uspel Norvežanu Daniel-Andreu Tandeju, a je bil zaradi neustreznega dresa diskvalificiran, tako da je že v finalno serijo kot vodilni prišel Damjan. Drugo mesto je zasedel Japonec Reruhi Šimizu (260,5), tretje pa Rus Vladislav Bojarincev.

Točke so tokrat osvojili vsi slovenski predstavniki. Tik za najboljšo deseterico se je uvrstil Matjaž Pungertar (241,4), ki je sedmo tekmo poletne velike nagrade končal na 11. mestu. Nejc Dežman (227,0) je bil 15., Cene Prevc (226,1) 16., Robert Kranjec (224,3) 17., Tomaž Naglič (219,3) 18. in Jurij Tepeš (217,4) 19.

Nastopilo je le 36 skakalcev. V nedeljo bo v Almatyju še ena tekma.

Eva Logar četrta
Na tekmi deklet je prepričljivo slavila Sara Takanaši. Takanašijeva (238,2 točke) je zmagala z veliko prednostjo pred Rusinjo Irino Avakumovo (206,3) na drugem mestu, tretja je bila Japonka Juki Ito (203,1). Tik za stopničkami je pristala najboljša Slovenka Eva Logar (202,6).

Poleg Logarjeve je od slovenskih skakalk med najboljšo deseterico končala še Maja Vtič, ki je bila po prvi seriji druga in je zaostajala le za Takanašijevo, v finalu pa je ob doskoku s padcem pokvarila svojo uvrstitev in zasedla končno šesto mesto s 197,3 točke. Vtičeva je imela sicer v obeh serijah najdaljšo daljavo, v prvi 101,5, v drugi pa 101 meter.

Katja Požun (169,5 točke) je bila 13., Urša Bogataj (163,9) 17., Špela Rogelj (159,5) pa je tekmo končala na 18. mestu.

Tudi skakalke se bodo v nedeljo pomerile še na eni tekmi.

Končni vrstni red:      daljavi   točke