Biatlonska karavana je končala nastope na olimpijskem prizorišču iz leta 1988. Foto: EPA
Teja Gregorin
Martin Fourcade in Marie Dorin Habert
Zmaga Martina Fourcada in Marie Dorin Habert ni presenečenje, saj je prvi vodilni v svetovnem pokalu, druga pa tretjeuvrščena med dekleti. Foto: EPA

Na prvi tekmi je nastopilo 23 parov, slovenskega sta sestavljala Teja Gregorin in Klemen Bauer. Končala sta na 18. mestu.
Gregorinova je že na prvem streljanju potrebovala tri poprave, na naslednjih treh streljanjih pa je zadela vseh 15 strelov. Pri prvi predaji je predala na 17. mestu. Bauer je moral po drugem strelskem nastopu v kazenski krog in Slovenija je bila po polovici tekme na 16. mestu. Ob tretji predaji je zasedala 14. mesto. Bauer je na zadnjem streljanju stoje nabral še dva kazenska kroga in v cilj prišel 18.

Druga Avstrija, tretja Norveška
Francoza Marie Dorin Habert in Martin Fourcade sta z le štirimi popravami slavila 45 sekund pred Avstrijcema Liso Thereso Hauser in Simonom Ederjem, še deset sekund več pa sta zaostala Norvežana Hilde Fenne in Lars Helge Birkeland.

''Škoda, da je morala Teja narediti popravo že na prvem streljanju, s čimer je izgubila stik z vodilnimi. Stoje ji je nato uspela ničla, žal pa je moral Klemen nato v kazenski krog, s čimer se je spet naredil večji razmik za preostalimi. Na tej razgibani progi se je utrudil, prišlo je do zakisanosti in žal ni bilo več možnosti za boljšo uvrstitev,'' je povedal glavni slovenski trener Tomaš Kos.

Nemci ujeli sedem reprezentanc
Pozno zvečer je bila še tekma klasičnih mešanih štafet. Za Slovenijo so med 22 reprezentancami tekli in streljali Andreja Mali, Anja Eržen, Rok Tršan in Miha Dovžan. Ker so jih zmagovalci Nemci prehiteli za cel krog, so ostali brez uvrstitve. Druga je bila z zaostankom več kot minuto Italija, tretja pa Norveška. Nemčija je za krog prehitela sedem ekip, tako da je bilo na koncu uvrščenih 15 štafet.
Slovenija ni nastopila v najmočnejši zasedbi, saj sta njena glavna aduta nekaj ur prej tekmovala v štafeti mešanih parov. Po pravilih Mednarodne biatlonske zveze lahko isti dan tekmovalec nastopi le na eni preizkušnji.
Začela je Malijeva, ki je po petih popravah predala 18. Erženova je kljub kazenskemu krogu ob predaji izboljšala uvrstitev za dve mesti, solidno je tekel in streljal Tršan, ki je zadel vseh deset strelov in ohranil 16. mesto. Dovžan je moral enkrat v kazenski krog, tako da ga je Nemec Simon Schempp na koncu ujel, ko je tekel proti 17. mestu.

Posamične mešane štafete:          *
 1. FRANCIJA            37:59,0  (0+4)