Grad se je med drugim pridružil francoskemu Versaillesu, dunajskemu Schönbrunu, monaški knežji palači in madžarskemu gradu Gödöllö. Noben od slovenskih gradov sicer ni član te mreže.

Kot so sporočili iz graškega Univerzalnega muzeja Joanneum (UJM), je članstvo gradu Eggenber v AARE-ju zasluga dolgoletne vodje gradu Barbare Kaiser, ki 1. junija odhaja v pokoj. Nasledil jo bo Paul Schuster. Članstvo v AARE-ju za graški grad pomeni, da bo imel zdaj v okviru mreže na voljo okoli 10.000 strokovnjakov z znanjem o upravljanju najpomembnejših grajskih stavb, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.

Grad Eggenberg je od leta 2010 na Unescovem seznamu svetovne dediščine, od letošnjega aprila pa del AARE-ja. Pred tem so konec marca na generalni skupščini AARE-ja z veliko večino sprejeli odločitev o članstvu graškega gradu v mrežo. V preteklosti so bile razsežnosti tega arhitekturnega dragulja dalj časa večinoma neznane.

ARRE velja za najpomembnejšo evropsko mrežo za raziskovanje, ohranitev in predstavitev najpomembnejših grajskih rezidenc v Evropi. V mrežo je včlanjenih 30 ustanov iz 15 držav.