Kristjan Čeh je letos postal evropski prvak, ni pa uresničil svoje velike želje – osvojiti olimpijsko medaljo. Foto: Reuters
Kristjan Čeh je letos postal evropski prvak, ni pa uresničil svoje velike želje – osvojiti olimpijsko medaljo. Foto: Reuters

"Za uspeh sta pomembna velika želja in predvsem trdo delo, pa se potem izpolnijo tudi izjemni cilji. A veliko jih še nisem izpolnil. Za mano je najtežja sezona doslej, veliko je bilo vzponov in padcev. Četrto mesto sem osvojil na OI, raje bi bil peti kot četrti, nehvaležno mesto, tik za medaljami," je leto strnil Čeh.

Priznanje je prejel na prireditvi v kulturnem centru Primoža Trubarja v Šentjerneju, za zmago je dobil 447 točk. Drugi v tradicionalni anketi Atletske zveze Slovenije je bil Matic Ian Guček (Kladivar Celje, 292), ki je bil najboljši tudi med mlajšimi člani, tretji pa Rok Ferlan (Triglav Kranj, 140).

"To je sanjski zaključek sanjskega leta. Od dvoranske sezone čez poletje je bilo veliko izjemnih trenutkov in nabiranja izkušenj. Nagrada pa pripada tudi moji družini, trenerju, ekipi in prijateljem, ki mi stojijo ob strani tako ob vzponih kot tudi ob padcih," je bila vesela Lia Apostolovski.

Prejela je 346 točk, druga je bila slovenska rekorderka v skoku s palico in finalistka OI v Parizu Tina Šutej (Kladivar, 225), tretja Klara Lukan (Kladivar, 207), finalistka evropskega prvenstva v Rimu.

Med mlajšimi članicami je bila najboljša Veronika Sadek (Slovan).

Lia Apostolovski je bila na dvoranskem svetovnem prvenstvu v Glasgowu bronasta. Foto: EPA
Lia Apostolovski je bila na dvoranskem svetovnem prvenstvu v Glasgowu bronasta. Foto: EPA

Mass spet najboljši, trener leta Robert Teršek
Najboljši klub je spet ljubljanski Mass, najboljši organizator Poljane Maribor, najboljši trener leta pa je Robert Teršek, oče in trener prvega mladinskega svetovnega prvaka iz Slovenije po treh desetletjih, metalca kopja Toma Terška. Posebni priznanji sta dobila trener Kristjana Čeha Estonec Mart Olman in Rožle Prezelj, ki vodi Lio Apostolovski.

Plakete AZS-ja so dobili Lia Apostolovski in Rafko Križman (zlati), Mario Mohorovič (srebrno), Sebastjan Jagarinec (bronasto).

Za trideset let dela v vlogi trenerja so priznanja prejeli Albert Šoba, Srdjan Djordjevič, Milan Kranjc, Andrej Hanjšek, Majda Križe in Slavko Malnar.

Malnar je, tako kot Alenka Zavadlav in Olman, prejel trenersko priznanje Evropske atletike. Njeno posebno priznanje sta dobila organizatorja Barbara Železnik (Ljubljanski maraton) in Tomo Šarf (gorski teki). Veterana leta sta zakonca Stanka in Dušan Prezelj.

"Za nami je še ena izvrstna sezona, plod želje za izboljšanje dosežkov iz leta v leto. Vse boljša je tudi atletska infrastruktura, prenovljena je bila atletska steza v Celju, ki je gostila državno prvenstvo. To tekmovanje je bilo po dolgem času znova v televizijskem prenosu. Nestrpno pričakujemo obnovo stadiona v Ljubljani. Gostili smo mlajše mladinsko balkansko prvenstvo v Mariboru, katerega dobra izvedba je vodila v zaupanje Evropske atletike, ki nam je za prihodnje leto dodelila ekipni EP druge in tretje skupine, leta 2026 pa bo v Kamniku EP v gorskih in trail tekih," je na prireditvi med drugim povedal predsednik AZS-ja Primož Feguš.

Na volilni skupščini v začetku decembra bo Feguš edini kandidat za vodenje zveze za naslednja štiri leta.