Aleksej Nikolić je dosegel 14 točk. Foto: Cedevita Olimpija

Zmaji so popravili vtis po nedeljskem porazu v Ligi ABA proti FMP-ju (75:62). Cluj je sicer bolje začel tekmo, toda zmaji so na odmor odšli s prednostjo. V zadnji četrtini so Ljubljančani po slabem začetku zaostajali za sedem točk, a tekmeca so ujeli, v zadnji minuti so zadeli dve trojki, ki sta odločili zmagovalca.

Brynton Lemar je zadel eno izmed dveh ključnih trojk v zadnji minuti. Foto: Cedevita Olimpija

Cluj je na krilih domačih navijačev povedel z 8:2. Cluj se je znova nekoliko oddaljil (18:11). Aleksej Nikolić je z dvema trojkama ohranjal Ljubljančane v igri (18:14; 22:17). Prvo četrtino je z zabijanjem zaključil Martinas Geben (24:19).

Po trojki Bryntona Lemarja so Ljubljančani, ki so zaigrali bolje v obrambi, ujeli gostitelje (24:22). Nikolić je s svojo tretjo trojko poskrbel za izenačenje (29:29). D. J. Stewart je zadel prosta meta, Devin Robinson pa je zadel za dve za +4 (29:33). Zvezdan Mitrović je vzel minuto odmora, ko se je Cluj približal (35:37). Posvet je njegovim varovancem dobro del, saj so odgovorili s serijo 0:6 za +8 (35:43). S tolikšno razliko so zmaji končali prvi polčas (38:46).

Nikolić: Odgovorili smo na vse napade Cluja

Nalet Cluja v tretji četrtini, približali so se na tri točke zaostanka (45:48), je s trojko prekinil Robinson (45:51). A gostitelji so vztrajali, kar se jim je obrestovalo, zmaje so ujeli (55:56) in potem tudi znova povedli (57:56). Ekipi sta se nato izmenjavali v vodstvu. Prvi, ki so povedli z nekoliko višjo razliko, so bili zmaji – ob koncu tega dela igre so si priigrali prednost +7 (64:71).

Joan Beringer. Foto: Cedevita Olimpija

Romuni so zadnjo četrtino odlično začeli, povedli so za sedem točk (78:71). Jaka Blažič je zadel pomembno trojko (78:74), Robinson pa je prispeval štiri točke, med drugim zabijanje, za izenačenje (78:78). Robinson je še enkrat zabil (80:80). Geben je skočil v napadu in Devante Jones je zadel za novo vodstvo Ljubljančanov (82:83). Slabi dve minuti pred koncem sta bili ekipi znova izenačeni (83:83). Jones je prodiral, košarkarji Cluja so ga ustavili z osebno napako, Jones je zadel oba prosta meta (83:85). Trojko je najprej za Cluj zadel Kevin Hervey, nato pa še Lemar in Olimpija je še naprej vodila (86:88). Po zapravljenem napadu Cluja je Jones zadel za tri točke (86:91). Jones je z dvema prostima metoma postavil končni izid.

Najučinkovitejši v ljubljanski vrsti je bil Devin Robinson z 20 točkami, Brynton Lemar jih je dodal 16, Devante Jones pa 15.