Claudio Pizarro je oba zadetka dosegel z glavo. Od 77. minute je Peru po izključitvi Joela Herrere igral z igralcem manj. Foto: EPA
Na tekmi Venezuele in Urugvaja sta obe moštvi bolj pazili na svojo mrežo. Venezuela je tako osvojila prvo mesto v skupini, Urugvaj pa si je zagotovil napredovanje. Foto: EPA

Perujce je proti Boliviji rešil novopečeni napadalec Chelseaja Claudio Pizarro, ki je drugič na tekmi za odrešujočo točko (2:2) zadel v 85. minuti. Ob zmagi bi napredovala Bolivija, ki je imela od 77. minute igralca več. Bolivijci na Copi Americe niso slavili na zadnjih štirih turnirjih, vse od leta 1997.

Venezuela se je v četrtfinale uvrstila že po ponedeljkovih tekmah v skupini C. Dvoboj z Urugvajem je bil zato dolgočasen, saj so gostje vedeli, da jih naprej pelje že točka, tako da so se povsem zaprli. Urugvaj je napredoval, čeprav je na treh tekmah dosegel le en gol.

V četrtfinale se iz vsake od treh skupin skupine uvrstita po dve najboljši reprezentanci in še dve tretjeuvrščeni moštvi.