Domžalčani so sicer oba polčasa začeli pogumno, celo imeli priložnost, da povedejo, toda v nadaljevanju so obakrat padli, kar so Mariborčani znali kaznovati, ob koncu prvega dela so dosegli dva zadetka, ob koncu tekme pa še enega. Z zmago so se varovanci Anteja Šimundže vrnili na drugo mesto prvenstvene razpredelnice, za vodilno Olimpijo zaostajajo za vsega točko. Domžalčani ostajajo na zadnjem mestu brez zmage.

Domžalčani so v 25. minuti prvi zapretili, po izvedenem kotu je Ažbe Jug branil, toda do odbitka je prišel Abraham Nkwankwo, ki je streljal od blizu, Mariborčane je rešila prečka.

Josip Iličić je v 38. minuti izvedel prosti strel, vratar Domžal se je izkazal z obrambo. Minuto pozneje je Jan Repas poslal predložek v kazenski prostor, Orphe Mbina pa je natančno meril z glavo.

V 43. minuti je 11-metrovko – sodnik jo je dosodil zaradi prekrška Baruce nad Janom Repasom v kazenskem prostoru – zadel še kapetan vijoličastih Josip Iličić za povišanje vodstva na 0:2.

Na začetku drugega dela so Domžalčani znova kazali nekaj več energije, a nevarni niso bili. Gosti so nadzorovali igro, bili tudi nevarnejši, dvakrat je zagrozil Niko Grlič, ob njegovem drugem poskusu se je zatresla prečka.

V 84. minuti je Jan Repas s podajo zaposlil brata Žigo Repasa, ta pa je z 20 m streljal v levi spodnji kot.

Zadetki s tekme Domžale - Maribor

Prvenec El Mansurija za zmago Kopra
Koper je premagal Kalcer z 1:0. Primorci kljub igralcu več - tega so imeli od 40. minute - in terenski premoči nikakor niso mogli doseči gola, tudi priložnosti za to niso imeli veliko. A v drugi minuti sodnikovega dodatka so vendarle prišli do vodstva in zmage - zmagoviti zadetek na Bonifiki je dosegel Omar El Mansuri, gre za prvoligaški prvenec maroškega nogometaša.

Koper je z zmago skočil na četrto mesto prvenstvene razpredelnice, prehiteli so Celje in Muro.