S tem se je odzval na pomisleke Bele hiše in ministrstva za domovinsko varnost, ki menita, da so poročila obveščevalcev nevarnosti morebitnih napadov dvomljive verodostojnosti.
Predsednik George Bush pa je dejal, da zaupa presoji newyorškega župana.
"Lahko je sedeti v Washingtonu"
Če delam napako, ste lahko prepričani, da je temu tako, ker sem previden," je Bloomberg zavrnil kritike. "Precej drugače je sedeti v Washingtonu in gledati v papirje s podatki, kot pa biti tukaj v New Yorku in prevzemati nase odgovornost za življenje ljudi," je bil neprizanesljiv sicer republikanski župan.
Policija v New Yorku medtem nadaljuje s strogimi varnostnimi ukrepi, v sklopu katerih med drugim natančno pregleduje prtljago potnikov na podzemni železnici.
Zaradi lažnega alarma so v petek zaprli neko postajo, lažne grožnje z bombo pa so prejeli tudi v Washingtonu.
Bloomeberg je v četrtek javnost obvestil, da so prejeli resne grožnje za napade na New York. Čeprav natančnih podatkov ni podal, je povedal, da so informacijo dobili pri nekem Iračanu, ki so ga nedavno priprli v Iraku.
Newyorška podzemna železnica, ki ima najmanj 468 postaj, vsak dan prepelje okoli 4,5 milijona ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje