Tako se je devetim osumljenim podaljšal pripor, trije pa ostajajo v hišnem priporu. Odvetnik Dragana Tošića Janez Koščak je pojasnil, da so na odločitev sodnikov že podali pritožbe, sam pa preučuje tudi možnost vložitve ustavne pritožbe. Po poročanju časopisa Delo so pritožbo vložili tudi nekateri drugi zagovorniki obdolženih.
V zahtevi za varstvo zakonitosti so sicer zagovorniki zapisali, da je sklep o priporu temeljil na bistvenih kršitvah kazenskega postopka, kršitvah ustavnih pravic in zakonskih pogojev za odreditev pripora, sodišču pa so predlagali, naj obdolžence spusti na prostost. Vrhovni državni tožilec je ob tem opozoril, da za osumljence obstajata ponovitvena nevarnost in begosumnost.
Vrhovni sodniki so zahtevo zavrnili, ker naj ne bi našli kršitev kazenskega zakonika. Niso se strinjali s trditvami nekaterih zagovornikov, da so dokazi, ki so jih slovenski varnostni organi pridobili od tujih, nedovoljeni. Sodniki so pripor označili za sorazmeren in nujen predvsem zaradi dobre organiziranosti združbe, ki je preprodajala veliko količino mamil, kazniva dejanja pa je nadaljevala tudi po zasegu mamil.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje