Novi predsednik Renaulta je postal vodja Michelina Jean-Dominique Senard, novi generalni direktor pa je postal dosedanji Ghosnov namestnik Thierry Bollore. Ghosn je predtem opravljal obe funkciji.
65-letnega Senarda čaka zahtevna naloga - pomiritev odnosov z Nissanom in zagotavljanje nadaljevanje 20-letnega partnerstva. "Pomembno je, da zavezništvo ostane močno. Naša dolžnost je, da nadaljujemo skupno pot," je dejal Senard in izpostavil naraščujoče zahteve po investicijah za nove tehnologije.
Medtem se v Nissanu pripravljajo na to, da 64-letnega Ghosna dokončno odstranijo iz upravnega odbora. Izredno skupščino naj bi izpeljali do sredine aprila.
Ghosna so v Tokiu aretirali 19. novembra lani, tožilstvo mu med drugim očita prikrivanje prihodkov in zlorabo položaja. Libanonsko-brazilsko-francoski poslovnež ne priznava očitanih mu dejanj in se je izrekel za nedolžnega, a ostaja za zapahi. Tam bo po vsej verjetnosti dočakal začetek sojenja, kar pa bi lahko trajalo tudi pol leta. Prošnjo po določitvi varščine, proti plačilu katere bi se pred obtožbami branil s prostosti, je namreč sodišče zavrnilo.
Zamenja ga lahko le skupščina
Nissan je Ghosna z mesta predsednika odstavil že kmalu po aretaciji, tako on kot njegov domnevni sostorilec Greg Kelly pa sta ostala v upravnem odboru. Zamenja ju lahko le skupščina.
Renault je medtem menedžerju, ki je skoval avtomobilsko zavezništvo Renault-Nissan-Mitsubishi, dolgo stal ob strani. Prejšnji teden pa je francoska vlada Renaultov upravni odbor pozvala k imenovanju novega vodstva. Kot je dejal Le Maire, si vlada od upravnega odbora Renaulta, v katerem je država s 15-odstotnim lastništvom največji posamični delničar, želi, da v prihodnjih dneh na vrh družbe postavi novo trajno vodstvo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje