Vegrad je zgradil stanovanja v ljubljanskih Celovških dvorih, jih ponujal po visoki ceni (okoli 3.000 evrov za kvadratni meter) in jih skoraj nič prodal. Tudi znižanje cene na 2.300 evrov za kvadratni meter leta 2010 prodaje ni izboljšalo in Vegrad je končal v stečaju.
Stečajni upravitelj je stanovanja večkrat poskušal prodati na dražbah z določenimi izklicnimi cenami, a zanimanja skoraj ni bilo. Šele lani, ko jih je začel prodajati v nezavezujoče in z neposrednimi pogajanji s kupci, jih je od 330 prodal 70, poročajo Finance.
Nekaj stanovanj je bilo s soglasji NLB-ja prodanih tudi letos. Za preostalih 240 stanovanj je pod temi pogoji prišlo kar šest tisoč ponudb, pogajanja so potekala in marsikatero prazno stanovanje je bilo po štirih letih tik pred podpisom kupoprodajne pogodbe.
Potem je bil izveden prenos slabih terjatev, vključno z Vegradom AM, z NLB-ja na Družbo za upravljanje terjatev bank (DUTB) in vse se je ustavilo. DUTB Celovških dvorov ne želi prodajati, poročata Žurnal24 in Finance.
Kot razlog za zaustavitev na slabi banki navajojo nizke cene in premalo kupcev na trgu. S prodajo v teh razmerah bi lahko ogrozili osnovni cilj: v državni proračun povrniti kar največ davkoplačevalskega denarja.
Takšna prodaja bi utegnila prizadeti nepremičninski trg, so za Finance zapisali v DUTB-ju.
Prodajo nameravajo nadaljevati, ko bodo presodili, da bodo "razmere primerne".
Tako v DUTB-ju kot v obstoječi koaliciji so sicer večkrat izrazili namero, da se delovanje slabe banke podaljša s petih let na 15 let; želijo pa tudi odpravo zaveze, da se letno odproda vsaj 10 odstotkov premoženja.
Po napovedih bodo letos cene nepremičnin še padale, prav tako prihodnjem letu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje