Na dražbi so prodajali in dražili njegove knjige, zgoščenke, osebne predmete in majice, ki so odsevale posebni Soršakov značaj. Predmeti, kot sta barbievdova in buteljka vina s pesmijo, so že na začetku dražbe pokazali dobro voljo obiskovalcev. Oba omenjena predmeta sta dosegla ceno več kot sto evrov. Zbrana sredstva bodo namenjena reševanju Maksove zapuščine.
Boril se je za kulturo in proti bolezni
Dražbo so s humornim pridihom vodili Damir Leventič, Aleksandar Rajaković - Sale in Katarina Stegnar, kot gostje pa so prisotne nagovorili Soršakovi prijatelji, med drugimi tudi Aljoša Ternovšek in Esad Babačić. Soršak je bil velik ljubitelj in poznavalec gledališča, komentator in pisec, pomočnik direktorice Moderne galerije in MSUM-a ter borec za izboljšanje stanja delujočih v kulturi. V Moderni galeriji je bil zaposlen od leta 1997, predtem pa je skoraj deset let delal v Gledališču Glej, kjer je pet sezon deloval kot v. d. umetniškega vodje. Do lani je sodeloval z Zavodom E.P.I. center na področju uprizoritvenih umetnosti.
Soršak je bil strasten nogometaš. Zaradi neustrezno zdravljene športne poškodbe je imel resne zdravstvene težave, ki so prerasle v pljučno arterijsko hipertenzijo. Svoje bolezni ni sprejemal kot ovire, ampak kot izziv. Bil je eden izmed glavnih pobudnikov ustanovitve Društva za pljučno hipertenzijo Slovenije, proti bolezni pa se je bojeval tudi na umetniškem področju. Pripravil je niz gledaliških performansov z naslovom Ne poskušaj tega doma, v katerih je vsako predstavo redno začel s kitajskim pregovorom "Za tistega, ki svojo bolezen skriva, ni zdravila".
Nekaj utrinkov z dražbe predmetov Maksa Soršaka si lahko ogledate v spodnji fotogaleriji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje