Križevniška ulica, ki se je nekdaj imenovala Ribiška, je ena najstarejših ulic v Ljubljani. Pred dvema letoma so stanovalci Križevniške in Mini teater, ki tam domuje, ob podpori MOL-a na ulici in v njeni najbližji okolici zasnovali kulturno četrt, ki jo želijo še razširiti, za podobo ulice pa skrbijo tudi z zelenimi in umetniškimi intervencijami. S toplejšimi dnevi prihaja tudi sveža ozelenitev ulice z novimi rastlinami, cvetjem, obešankami in drevesi. Po celodnevnem sajenju zelenja in cvetja so prenovljeno Križevniško ulico tudi slavnostno odprli, pridružila pa sta se tudi župan Zoran Janković in podžupan Janez Koželj.
Kosovelova poezija bo zasedla križevniške klopi
Za vse Ljubljančane in obiskovalce Ljubljane bodo nove zgodbe pripovedovale tudi križevniške klopi in samokolnice. Te so bile lani opremljene s citati postdramskih in otroških predstav Mini teatra, letos pa jih je zasedla poezija Srečka Kosovela. Kosovel je tu živel pri prijatelju, režiserju Cirilu Debevcu, na Križevniški 8, nato pa je odšel v Tomaj. Ob svojem 110. rojstnem dnevu se tako Kosovel vrača na lepšo in bolj zeleno Križevniško.
Maraton Kosovelove poezije
Po odprtju ulice je na Križevniški potekal tudi Kosovelov maraton Srečko Kosovel s Križevniške, ki so ga pomagali soustvarjati soustvarjali Marko Mandić, Barbara Medvešček, Jernej Kuntner, pesnica in španska veleposlanica v Sloveniji Anunciada Fernández de Córdova, Vladimir Jurc, Marko Simčič, Neva Jana Flajs, Alenka Pirjevec, Suzana Grau, Neda Bric, Marjuta Slamič, Miha Nemec, Damjana Černe, Uroš Potočnik, Maja Blagovič …
Organizator prireditve je Kulturna četrt Križevniška, ob pomoči Mini teatra, Združenja dramskih umetnikov Slovenije in AGRFT-ja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje