Organizatorji menijo, da ima dejstvo, da se tovrsten skupni kongres prvič organizira v Piranu, se pravi v narodnostno mešanem okolju, pomembno sporočilo, saj gre za primorsko mesto, ki si zasluži podporo pri razvoju kulturnega turizma ter primerno vrednotenje dediščine in kulturne krajine.
Muzeji se ne zazirajo le v preteklost
Na kongresu, ki poteka v Gledališču Giuseppe Tartini, bosta poudarjeni odgovornost in vloga muzeja pri sooblikovanju kulturne krajine, vzpostavljanje enovitega razumevanja pomena dediščine ter sobivanja posameznika v skupnosti s ciljem oblikovanja in ustvarjanja kolektivnega spomina.
Kot so zapisali organizatorji, muzeji želijo in so dolžni sodelovati pri oblikovanju novega, ozaveščenega prostora kulturne krajine in vzpostavljati nov koncept skupnosti, jo povezovati in vanjo vključevati šibkejše skupine.
Trije tematski sklopi v treh dneh
Dogajanje je razdeljeno v tri tematske sklope. Prvi nosi naslov Muzeji in kulturna krajina, drugi Nesnovna dediščina in kulturna krajina ter tretji Interpretacija dediščine in kulturna krajina. V sklopu kongresa bo v petek popoldne potekala tudi okrogla miza z naslovom Muzeji, dediščina in kulturna krajina, ki naj bi se je med drugim udeležil minister za kulturo Tone Peršak.
Kongres organizirajo Slovensko muzejsko društvo (SMD), Skupnost muzejev Slovenije (SMS) in slovenski odbor Mednarodnega muzejskega sveta ICOM. Poleg slovenskih muzejskih strokovnjakov bodo na kongresu sodelovali gostje iz Italije in Hrvaške.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje