Na seznamu so se znašle večinoma skladbe neznanih izvajalcev, ki nosijo "delinkventne" naslove, kot so Don't Want to Go to School (Ne želim v šolo), All Must Die (Vsi morajo umreti) in Suicide Diary (Dnevnik samomora).
Oblasti so ob tem naznanile še, da bodo vsi, ki navodil ne bodo upoštevali, tudi ustrezno kaznovani.
Dobrohotno priporočena samocenzura
Prepoved je objavilo kitajsko ministrstvo za kulturo in ji priložilo seznam teh nezaželenih skladb. S seznamom uvaja smernice za samocenzuro spletnih organizacij, da bodo lahko v prihodnje pozornejše na podobne vsebine in bodo z njihovim izločanjem izboljšale svoj servis.
Kitajska komunistična partija izvaja strog sistem cenzure, ki blokira spletne strani oziroma zapise, katerih vsebina je nasilna, politično občutljiva ali pornografska.
Raje več kot manj cenzure
Številne zahodne medijske hiše - med njimi New York Times in Wall Street Journal - so se v preteklosti že pritoževale, da Kitajska blokira dostop tudi do njihovih spletnih strani. Na Kitajskem tudi ni mogoče dostopati do družbenih omrežij, kot sta Facebook in Twitter, prav tako ni dostopen portal YouTube.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje