Vsi koncerti so bili brezplačni, tudi nastopajoči so se odpovedali honorarjem, bili pa so veseli "vsakršnih prispevkov hvaležnega občinstva", so zapisali organizatorji, ki obljubljajo širok žanrski in generacijski razpon.
Uvodni toni z balkona univerze
Opoldne je za odprtje Praznika glasbe poskrbel Ansambel trobent Akademije za glasbo pod mentorstvom Franca Kosma, ki je na balkonu Univerze v Ljubljani na Kongresnem trgu izvedel Verdijevo Triumfalno koračnico. Čez dan so zaživela tudi druga prizorišča po središču mesta.
Na Krekovem trgu in na Slovenski ulici so nastopile rokovske zasedbe, kantavtorji na Trgu francoske revolucije, pred Škucem in na Petkovškovem nabrežju pa je bil žanrski nabor širši - od etna, džeza, šansona, poprocka do vokalne glasbe.
Na Ribjem trgu se je zvrstila kopica zborovskih zasedb, na Vegovi ulici so bili pozornosti deležni pianisti.
V Trnovem ob Gradaščici, ob Krakovskem nasipu, na Mestnem trgu in na Trubarjevi ulici bo poskrbljeno tudi za ljubitelje elektronske glasbe. Pred Plečnikovo hišo v Trnovem bo na sporedu koncert Kvarteta pozavn Konservatorija za glasbo, ki ga prireja Imago Sloveniae.
Iz Francije po svetu
Fete de la Musique so prvič organizirali leta 1982 v Parizu. Tedanjemu ministru za kulturo Jacquesu Langu se je na podlagi podatka, da v Franciji vsak drugi otrok igra glasbeni inštrument, porodila ideja, da se enkrat letno živa glasba iz koncertnih dvoran preseli na ulice, trge, parke, balkone, bolnišnice in druge prostore.
Za datum so določili 21. junij in tako danes ta praznik slavijo v 120 državah po vsem svetu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje