Dan pozneje bo v tekmovalnem programu predstavljena Pekarna Mišmaš Mini teatra, prav tako v Waltlovi režiji, znamenita zgodba Svetlane Makarović, v kateri nastopajo Violeta Tomič, Tadej Pišek in Jose. Dan za tem pa še Grdi raček, koprodukcija Mini teatra in Gledališča lutk Mostar. V vlogi Grdega račka nastopa mladi Igor Vidačković, poleg njega še Nedžad Maksumić, Diana Ondelj Maksumić, Sergio Radoš in Nermina Denjo.
Življenje z volčjim krdelom
Knjiga o džungli temelji na priljubljenem otroškem romanu Rudyarda Kiplinga, ki je za delo prejel Nobelovo nagrado. Pripoveduje o dečku Mavgliju, ki ga je posvojilo volčje krdelo in odrašča z volkovi v džungli. Ko se tja vrne častihlepen in razgrajaški tiger Šir Kan, ki se mu želi maščevati, se volčje krdelo odloči, da se mora deček umakniti. Na njegovo stran stopita nespretni medved Balu ter hitra in skrbna panterica Bagira. Deček Mavgli tako stopi v pustolovščino, v kateri se mora naučiti veliko zakonov džungle.
Spreten, premišljen in pravičen si Mavgli s svojimi živalskimi prijatelji deli lastnost, da se ne bojijo neznanega in so se pripravljeni učiti. Ko Mavgli ugotovi, da se ga zaradi njegove drugačnosti živali bojijo, se odloči, da se bo vrnil k ljudem, da ne bi rušil ureditve v džungli, pri tem pa si obljubi, da se bo do živali vedno obnašal spoštljivo. Skozi napeto dogodivščino zgodba prinaša sporočilo o prijateljstvu, nepredvidljivosti, sprejemanju različnosti in požrtvovalnosti posameznika.
Kiplingovo zgodbo je priredil hrvaški dramatik Ivor Martinić, koreografijo je ustvaril Gyula Cserepes, songe sta uglasbila Damir Martinović - Mrle (Let 3) in Ivanka Mazurkijević, lutke in scenografijo pa je oblikoval Robert Smolik. V vlogi Mavglija nastopa mladi Milan Trnini, ob njem pa Božana Bijelić, Dragan Banjac, Đorđe Janković, Slobodan Perišić, Aleksandra Spasojević, Saša Terzić, Duško Mazalica, Aleksandar Blanić, Željko Milićević, Svjetlana Andrić, Zorana Šuman in Ana Anđelić.
Po predstavitvi slovenskega lutkarstva letos v središču Slovaška
Na 12. mednarodnem festivalu poklicnih gledališč za otroke se bodo od 6. do 10. oktobra predstavila gledališča iz Slovenije, Italije, Rusije, Madžarske, Bolgarije, Srbije, Makedonije ter Bosne in Hercegovine. Festival, ki predstavlja vse žanre, od lutkovnega in dramskega, do uličnega in eksperimentalnega gledališča za otroke, organizira Otroško gledališče Republike Srbske iz Banjaluke.
Na festivalu vsako leto predstavijo lutkarstvo ene od držav. Do zdaj je bilo predstavljeno že lutkarstvo Poljske, Bolgarije, Nemčije, Rusije, Srbije, lani pa je ta čast pripadla Sloveniji. Robert Waltl, predsednik slovenske lutkovne zveze UNIMA, je skupaj z vodstvi slovenskih gledališč v okviru lanskega festivala pripravil posebno predstavitev slovenskega lutkarstva ter dve razstavi lutk, lutke pionirja slovenskega lutkarstva dr. Milana Klemenčiča in razstava lutk velike likovne in lutkovne ustvarjalke Agate Freyer Majaron. S predstavami so festival obiskali Mini teater, Lutkovno gledališče Ljubljana, Lutkovno gledališče Maribor in Glej, z nagrado za najboljšo uprizoritev celoti pa je slavil prav Mini teater s Sneguljčico v režiji Marka Bečke. Letošnje leto je v znamenju marionet s Slovaške, obiskovalci pa si bodo lahko v času festivala tako ogledali tudi razstavo Najlepše lutke Slovaške.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje