Mali mi je ovaj grob, za katero je scenarij napisala Biljana Srbljanović, govori o sarajevskem atentatu junija 1914 in posledicah, ki jih je imel za svet. Poudarek predstave je na pomenu boja za svobodo, na revoluciji in mladosti. Poleg gledališča Ulysses so v produkciji sodelovali beograjska Bitef Teater in Testament Films ter sarajevski Kamerni teater 44.
Druga premiera bo 23. julija, ko bodo odigrali delo Miroslava Krleže Pogreb v Therezienburgu. Predstava je nastala v sodelovanju z baletnim ansamblom Hrvaškega narodnega gledališča iz Splita. Krleževa glasbeno-plesna drama je postavljena v čas neposredno pred prvo svetovno vojno.
Pester preplet premier in ponovitev
Eden izmed utemeljiteljev gledališča Ulysses Rade Šerbedžija je na novinarski konferenci v Zagrebu napovedal, da bodo poleg dveh premier prikazali tudi ponovitve in gostili druga gledališča. Pripravili so tudi bogat spremljevalni program koncertov in omizij.
Sicer bo gledališko sezono v poletnih mesecih 9. julija začela predstava Timon Atenski Williama Shakespeara v režiji Georgija Para. Julija bo na sporedu TUDI največja uspešnica gledališča Ulysses, nastalega leta 2001: Shakespearov Kralj Lear, v katerem v naslovni vlogi blesti Šerbedžija. S to predstavo, ki jo bodo 29. in 30. avgusta uprizorili v okviru Dubrovniških poletnih iger, se bo letošnja sezona tudi sklenila. Z njo se bo Šerbedžija po treh desetletjih vrnil na gledališke odre v Dubrovniku.
Med ponovljenimi predstavami bosta Shakespeare v Kremlju in komedija Branislava Nušića Pokojnik. Brionski del letošnje sezone se bo konec avgusta sklenil z dvema predstavama beograjskega Ateljeja 212: Bog masakra režiserke Alise Stojanović in Misery režiserja Petra Popovića.
Predvideno je še književno srečanje na temo Ali je bil atentator na avstrijskega prestolonaslednika Gavrilo Princip terorist ali borec proti imperializmu?, na katerem bo o današnjem pomenu Principa med drugim spregovoril hrvaški publicist Srećko Horvat. V načrtu pa sta tudi okrogla miza na temo Teater pod okupacijo in pesniški večer, posvečen slovanskim avtorjem.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje