Pri izvedbi investicije lahko nastanejo težave. Župan Kranjske Gore Jure Žerjav pravi, da so že večkrat slišali, da naj bi plinovod po najnovejši različici Slovenijo namesto v Šempetru zapustil v Ratečah, kar pomeni, da naj bi v Ljubljani namesto proti Primorski zavil proti Gorenjski. Konec oktobra so občino prvič obiskali predstavniki Ljubljanskega urbanističnega zavoda in neuradno predstavili, kako naj bi bila trasa umeščena v prostor občine Kranjska Gora.
"Moje osebno mnenje je, da je v tako ozki alpski dolini, kot je Zgornjesavska dolina, umestitev plinovoda v prostor zelo težka, praktično nemogoča. Ne nazadnje več kot polovica občine leži v Triglavskem narodnem parku, zavarovanem območju Natura 2000 ali naravnem rezervatu Zelenci. Trasa bi zato marsikje posegala na zavarovana območja," zdaj opozarja.
Dokončen podpis: Južni tok bo od leta 2014 peljal čez Slovenijo
Občina in država morata varovati naravo
Prepričan je, da podpisani mednarodni sporazumi, kot je Alpska konvencija, zavezujejo občino ter državo k varovanju narave. Zato je po njegovem mnenju takšna umestitev plinovoda, ki naj bi poleg tega prebivalstvu prinesel le težave in nikakršnih koristi, nesprejemljiva. "V izogib temu, da bi pri tako pomemben projektu nastale zamude, predlagam, da bi se upoštevala trasa, ki je bila prvotno začrtana in se v Ljubljani obrne proti Primorski," dodaja.
Pisal ministrstvom in vladi
S tem je seznanil tudi občinske svetnike, ki se z njim strinjajo. Župan je že pisal pristojnim ministrstvom, a ker se nobeno ni odzvalo, je zdaj pismo naslovil tudi na vlado. Upa, da bodo s tem dolino ohranili tako, kot je in je ne bi obremenjevali z dodatnimi infrastrukturnimi posegi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje