Vsebinske spremembe v zakonih o obrambi in o službi v Slovenski vojski, ki ju je pripravilo ministrstvo za obrambo, so nepomembne, so zapisali v odboru za obrambo pri strokovnem svetu SDS-a. Zakona po njihovih besedah ne prinašata nobenih resnih sprememb v vojaško-varnostnem sistemu - razen simbolnega povišanja plače vojaka, kar pa ni urejeno sistemsko in primerljivo s policijskimi dodatki in nagradami.
Izvrševanje zakona o kritični infrastrukturi ne poteka na medresorski ravni in na ministrstvih, pristojnih za posamezno infrastrukturo, nimajo niti osnovnih idej, kako pristopiti k uresničitvi naloženih nalog, so prepričani. Dela medresorske koordinacije ne koordinira nihče, sistem kriznega upravljanja in vodenja pa je s sprejetjem zakona dodatno obremenjen z "nepreglednimi in nedefiniranimi pristojnostmi posameznih resorjev", so zapisali.
Paradoksalna situacija
Ena od ključnih zavez iz koalicijskega sporazuma, po katerem bo vlada poskrbela za vzdržno in učinkovito gradnjo zmogljivosti, po mnenju SDS-a ni uresničena niti na ravni opredelitve potreb. V resorju je prišlo celo do tako paradoksalnih situacij, da sta vojaški del ministrstva za obrambo in upravni del z ministrico Andrejo Katič na čelu želela prenesti odgovornost o teh odločitvah na pristojni parlamentarni odbor za obrambo, so navedli pri SDS-u.
Zgolj poglavje, ki govori o razširitvi uporabe letala falcon tudi za humanitarne in zdravstvene namene, si po njihovem mnenju zasluži pozitivno oceno.
Pri strokovnem svetu SDS-a so v okviru priprave programa za parlamentarne volitve že pripravili predloge, s katerimi bi davčno razbremenili družine in podjetnike. Pristojni odbor v svetu pa je v petek javnosti predstavil tudi svojo oceno dela ministrice za zdravje Milojke Kolar Celarc.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje