Zmagal je nekdanji evropski podprvak, Britanec Matthew Hudson-Smith (45,03). Drugi je bil Deon Lendore iz Trinidada in Tobaga (45,34), tretji pa še en Britanec, sicer v Sudanu rojeni Rabah Yousif (45,45). Tek na 400 m letos ne šteje za Diamantno ligo, zato na štartu ni bilo nekaterih največjih zvezdnikov. Dvakratni evropski prvak Martyn Rooney (2014, 2016) je bil zaradi napačnega štarta diskvalificiran.

"Ko sem videl štartno listo, sem vedel, da se lahko približam prvim trem, in to mi je na koncu tudi uspelo. Zelo sem zadovoljen z rezultatom in uvrstitvijo ob mojem prvem nastopu na teh mitingih. To je bil moj zadnji nastop pred olimpijskimi igrami, dokazal sem, da sem že zdaj v dobri formi. Obenem pa je pred mano še obdobje treninga, šel bom tudi na Roglo," je pojasnil Janežič, peti na nedavnem evropskem prvenstvu v Amsterdamu. Tekel je na neugodni prvi progi. Ker ni dobil kovčka po prihodu na letališče, v izposojeni opremi.

Britanec Mo Farah je na 5.000 m le za šest sekund zaostal za osebnim rekordom in postavil najboljši čas leta (12:59,29). V ženskem teku na 100 m je bila najhitrejša Marie Josee Ta Lou iz Slonokoščene obale (10,96), pod 11 sekundami je tekla tudi Michelle-Lee Ahye iz Trinidada in Tobaga (10,99), dvakratna zaporedna olimpijska in svetovna prvakinja na tej razdalji Shelly-Ann Fraser-Pryce z Jamajke pa je bila šele tretja (11,06).