Vratar Bostona Jeremy Swayman je ustavil 35 strelov Toronta, Boston pa se je veselil zmage s 5:1. Foto: Reuters

V Raleighu je blestel domači vratar Frederik Andersen, ki je za Carolino zbral 33 obramb. Gostitelji so povedli že v drugi minuti, ko je zadel Jevgenij Kuznjecov. A so gostje manj kot sedem minut pozneje izenačili, ko je bil uspešen novinec Kyle MacLean za 1:1. Na 2:1 je povišal Stefan Noesen, Martin Nečas pa je zadel za 3:1 poldrugo minuto pred koncem s strelom v nebranjeno mrežo.

"Nočemo biti ekipa, ki bi se zanašala zgolj na svojega vratarja, toda Freddie nas je reševal, ko smo to najbolj potrebovali," je dejal branilec Brady Skjei in dodal: "Očitno bomo morali v nadaljevanju malo bolje opraviti nalogo, da bomo vsaj malo zmanjšali pritisk na vratarja."

Na tekmi v Bostonu domači kosmatinci kanadskim gostom na čelu z najboljšim strelcem rednega dela sezone Austonom Matthewsem (69 zadetkov) niso pustili dihati in so popolnoma prevladovali. Po prvih dveh tretjinah so vodili s 4:0. Vratar Jeremy Swayman je zaustavil 35 strelov Toronta.