Los Angeles je v pacifiški diviziji zasedel tretje mesto. Foto: Reuters

Pred zadnjim obračunom še ni bilo znano, s kom se bodo Kralji pomerili. Lahko bi se tudi z Dallasom, najboljšo ekipo Zahoda, toda po porazu Vegasa, ki je na domačem ledu s 4:1 klonil pred Anaheimom, so končali redni del pred Zlatimi vitezi. Kingsi so s 44 zmagami na koncu zasedli sedmo mesto v konferenci. V prvem krogu se bodo tretjič zapored srečali z Oilersi, ki so lani serijo dobili s 4:2 v zmagah, pred dvema letoma pa s 4:3.

Na vodstvo gostov v prvi tretjini, ko je po samostojni akciji v protinapadu zadel Lukas Reichel, je Los Angeles v drugi odgovoril s tremi goli. Viktor Arvidsson je v 25. minuti izenačil s strelom z levega krila, 37. minuta je tekla, ko je ob igralcu več na ledu po lepi podaji Philipa Danaulta zadel Quinton Byfield, dobro minuto pozneje pa je na 3:1 povišal Trevor Moore. Pri vseh zadetkih je podaje vpisal Danault.

V zadnji tretjini je z enako mero odgovoril Chicago. V petih minutah so Blackhawksi zadeli trikrat. Najprej je številčno premoč kronal Tyler Johnson, dve minuti zatem je v protinapadu izenačil Joey Anderson, Ryan Donato pa se je podpisal pod zadetek za 3:4 nekaj več kot 13 minut pred koncem.

Kingsi so izenačili, ko je do konca ostalo še 81 sekund. Imeli so igralca več na ledu, obenem pa zaigrali še brez vratarja. Razmerje moči je bilo tako 6:4, kar so uspeli izkoristiti z lepo kombinacijo. Adrian Kempe je na levi strani podal Byfieldu, ki je takoj plošček poslal pred vrata, Arvidsson pa ga je pospravil v mrežo. Kempe je tekmo odločil že po šestih sekundah podaljška, ko je plošček, za katerega se je po sodniškem metu boril Anže Kopitar, po desni strani popeljal v napad in ga poslal pod prečko. Razmerje v strelih je bilo 35:13.

Arizona se seli v Salt Lake City

Navijači in igralci so vedeli, da je bila zmaga Arizone s 5:2 nad Edmontonom poslovilna za to moštvo. Franšiza se seli v Salt Lake City, kar je liga tudi odobrila, novo ime pa še ni znano. Vsi igralci, trenerji in drugi zaposleni v klubu se selijo in bodo imeli od sezone 2024/25 sedež v Utahu. V nasprotju s primerljivimi potezami drugih športnih klubov v ameriškem športu gre pri tej tudi za oster rez z odmikom od imena Coyotes – marketinške pravice ostajajo prejšnjemu lastniku Alexu Meruelu.

Navijači so se v sredo poslovili od Kojotov. Medtem je komisar Lige NHL Gary Bettman dodal, da je vesel, da se liga seli v novo zvezno državo.
Navijači so se v sredo poslovili od Kojotov. Medtem je komisar Lige NHL Gary Bettman dodal, da je vesel, da se liga seli v novo zvezno državo. "Kot vsi vedo, je Utah živahna in uspešna država in navdušeni smo, da smo po novem del tega." Foto: Reuters

Med pogajanji si je Meruelo zagotovil možnost, da zgradi novo ekipo v Arizoni. Predpogoj za to je bil, da v petih letih zgradi dvorano, ki izpolnjuje zahteve NHL-a. Kojoti pa so si nedavno delili dvorano Mullett Arena z ekipo Univerze v Arizoni, ki je imela kapaciteto le okoli 5000 gledalcev. Predtem so bila leta prizadevanj za izgradnjo nove.

Nova ekipa se bo sprva imenovala le Utah. Tekme bo igrala v košarkarski dvorani Delta Center v Salt Lake Cityju. Novi lastniki, podjetje Smith Entertainment Group v lasti Ryana in Ashley Smith (to podjetje ima v lasti tudi ekipo Lige NBA Utah Jazz), pa še vedno iščejo ime za hokejsko ekipo in si želijo za to vzeti čas. Ryan Smith je dejal, da je prepričan, da bo nova ekipa pritegnila veliko množico in bo konkurenčna za končnico že od samega začetka.