Vratar Matija Pintarič je bil najboljši pri risih. Preprečil je še višji poraz. Foto: Reuters
Aleš Mušič
Aleš Mušič je v 17. minuti izsilil prekršek, a ni izkoristil kazenskega strela. Foto: Reuters
Colton Parayko in Mark Scheifele
Colton Parayko in Mark Scheifele sta zrežirala visoko zmago Kanade. Foto: Reuters
Nichlas Hardt
Nichlas Hardt je načel mrežo Italije, ki se poslavlja od elite brez zmage. Foto: Reuters
Slovenci zapuščajo Pariz s sedmimi porazi
Izjemni Parayko potopil Norvežane

. Na sedmih tekmah so zbrali le točko.
Obračun z gostitelji ni imel več nobenega tekmovalnega naboja. Slovenska realnost je že pred zadnjim krogom postala selitev v drugoligaško konkurenco, Francozi pa tudi niso imeli več možnosti za četrtfinale. V dvorani Bercy si je zadnjo francosko tekmo na SP-ju ogledalo kar 12.800 gledalcev.

Selektor Nik Zupančič veliko sprememb ni naredil, med branilci je manjkal Klemen Pretnar, vrnil se Andrej Tavželj, v vratih pa je bil Matija Pintarič.

Mušič zapravil kazenski strel
V prvi tretjini je imel najlepšo priložnost Aleš Mušič, ki je v 17. minuti sam krenil proti vratom. Jonathan Janil ga je spotaknil in glavni sodnik je pokazal na kazenski strel. Napadalec Olimpije je streljal mimo vrat.

Francozi precej boljši v drugi tretjini
Drugo tretjino so Franozi odprli z vratnico Stephana da Coste, sijajno priložnost pa so pred vrati zamudili tudi risi po napadu Kena Ograjenška, ko so domači dvakrat plošček izbili tik pred golovo črto. V drugem poizkusu je bil zelo blizu uspeha David Rodman.
V 29. minuti je bil izključen Jurij Repe, Francozi pa so hitro unovčili prednost igralca več. Yohann Auvitu je streljal z modre črte, Antoine Roussel pa je spretno podstavil palico pred vrati in spremenil smer ploščka, Pintarič je bil nemočen. Auvitu je v 32. minuti z močnim strelom pod prečko povišal na 2:0.
Pintarič je imel vse več dela in se je moral izkazati z nekaj vrhunskimi obrambami, na drugi strani pa slovenski napadalci niso več prihajali do priložnosti pred vrati modrih, še najnevarnejši je bil poskus Boštjana Goličiča. Slovenci pa niso izkoristili svoje prve prednosti igralca več.

Muršak znižal z igralcem manj
Francozi so imeli na začetku zadnje tretjine sedem sekund kar dva igralca več, na kazenski klopi sta sedela Ken Ograjenšek in Sabahudin Kovačević. Rousselu je znova uspelo spremeniti smer ploščka pred vrati za 3:0. Ko so imeli risi še vedno igralca manj, je v protinapad krenil kapetan Jan Muršak in uspelo mu je spraviti plošček mimo Hueta v mrežo.

Odlični Roussel postavil piko na i
Po doseženem golu so Slovenci nanizali nekaj nevarnih akcij, znova pa je bil zelo blizu golu Goličič. Huet je moral še nekajkrat posredovati. Ob "power playu" dve minuti pred koncem je Zupančič tvegal igro brez vratarja, ki pa se je končala s četrtim zadetkom Francije. Tretjič na tekmi je zadel sijajni Roussel.
Aplavz za zelo dobre predstave Francozov
Francoski navijači so svoje ljubljence za predstave v zadnjih 12 dneh nagradili z glasnim aplavzom. Zadnjo priložnost za uvrstitev med osem so Francozi zapravili z nedeljskim porazom proti Češki (2:5). Kljub temu so v Parizu presegli pričakovanja, saj so od kandidata za izpad po zmagah nad Finsko, Švico in Belorusijo bili v igri za uvrstitev v izločilne boje.

Znani vsi tekmeci risov naslednje leto
Za Slovence je deveto svetovno prvenstvo na najvišji ravni končano, potem ko se je vse podrlo že v soboto po tekmi z Belorusijo (2:5). Že v torek se bodo podali domov, naslednje leto pa se bodo skušali v konkurenci Madžarske, Poljske, Kazahstana, Velike Britanije in Italije znova prebiti med najboljše. Gostitelj turnirja divizije I- skupine A še ni znan.