Maruša Tereza Šerkezi je velik talent gorskega kolesarstva, v kategoriji mladink je v četrtek na kratkem krosu (na fotografiji) prvič osvojila naslov evropske prvakinje, v nedeljo pa zmagala še v olimpijski disciplini - krosu. Foto: Kolesarska zveza Slovenije/UEC

Izjemno talentirana kamniška najstnica je bila na zahtevni progi v Romuniji podobno kot v četrtek še enkrat zelo prepričljiva. S številko štiri je začela iz prve vrste, a jo je izredno hiter start presenetil in se je znašla nekje na polovici med petdeseterico deklet. Toda do prvega spusta se je že prebila na tretjo pozicijo.

"Naprej sem šla na začetku prvega kroga in potem iz kroga v kroga počasi pridobivala."

Vseh pet krogov na zahtevni progi je odpeljala brez napake in v cilju slavila s prednostjo minute in 32 sekund pred Švicarko Laro Liehner, ki je bila druga tudi v kratkem krosu, in dobri dve minuti pred Italijanko Giado Martinoli.

Tanja Žakelj je v olimpijskem krosu med članicami po boju v blatu in dežju osvojila 22. mesto. Rok Naglič ni startal.

Matic Kranjec Žagar je bil med mlajšimi člani 50., Filip Utranker med mladinci 38.

V četrtek je Maruša Tereza Šerkezi na kratkem krosu zmago slavila s 24 sekundami prednosti pred Švicarko Laro Liehner in 40 sekundami pred Madžarko Regino Buchner. "Dirka je bila zelo težka. Start je bil hiter, tako da sem na začetku vozila na osmi poziciji, a sem se iz ovinka v ovinek prebijala naprej. Na prvem klancu sem morala sestopiti, v nadaljevanju pa je bila proga samo moja," je svojo prvo zlato medaljo v mladinski konkurenci komentirala slovenska šampionka.