Dimitro Grabovski, Mihail Ignjatijev in Peter Latham (z leve) so stali na zmagovalnem odru kronometra v kategoriji do 23 let. Foto: EPA
Karin Thürig
Karin Thürig je znova dokazala, da je najboljša v vožnji na čas. Foto: EPA

Zmagal je Rus Mihail Ignjatijev, ki pred začetkom ni bil v širšem krogu favoritov. Drugi je bil evropski prvak Dimitro Grabovski iz Ukrajine, tretji pa Peter Latham z Nove Zelandije. Špilak je za bronom zaostal za 35 sekund.

"Priznavam samo medalje, tokrat je ni bilo. Kar ni zmaga, je poraz. Vsaka čast Simonu, pokazal je, da je šampion, toda možnosti za odličje so bile. Imamo slabšo opremo od konkurentov. Naša kolesa niso na ravni tistih, ki jih imajo v drugih reprezentancah. Simonovo kolo je bilo težko devet kilogramov, Novozelandec, ki je osvojil bronasto medaljo, je uporabljal kilo in pol lažjega," je bil malce razočaran selektor Milan Eržen.

Ignjatijev je leta 2002 in 2003 postal svetovni mladinski prvak v kronometru. Po polovici proge je imel le štiri sekunde naskoka pred Grabovskim, potem pa je pospešil in gladko osvojil zlato odličje.

Ženski naslov znova Thürigovi
Švicarka Karin Thürig je ubranila naslov svetovne prvakinje. V vmesnem času
je imela sekundo in pol prednosti pred domačo favoritinjo Joanne Somarribo.

V drugem delu pa je pospešila ritem in slavila s petimi sekundami prednosti.
Somarriba je bila svetovna prvakinja pred dvema letoma. Bronasta medalja je pripadla Američanki Kristin Armstrong.