Goran Dragić je v formi sezone, Miami pa je dobil vse tri tekme po All Star premoru. Foto: AP
Andre Drummond (Detroit Pistons) - LeBron James (Cleveland Cavaliers)
LeBron James je ob domačem porazu Clevelanda proti Detroitu (88:96) pokazal najslabšo predstavo v sezoni: dosegel je samo 12 točk oz. najmanj v sezoni in to z najslabšim 28-odstotnim metom, ob tem pa izgubil še šest žog. Foto: Reuters

Prvi strelec Heate je bil slovenski organizator igre, ki je v 41 minutah dal 24 točk, zbral pa je še osem skokov in pet podaj. Indiana je povedla z 11:0, Dwyane Wade je zgrešil prvih deset metov, Luol Dengu se je izpahnil prst, Beno Udrih se je poškodoval.

Dragić je po odmoru zaradi vikenda All Star najboljši igralec Miamija, ki v tem času še ni izgubil. Ljubljančan ima na zadnjih petih tekmah povprečje 18,4 točke, 6,8 podaje in 5,2 skoka, drugo tekmo zapored pa je postavil točkovni rekord sezone s 24 točkami.

Slab začetek, dober konec
"Na začetku je bilo težko, a naši fantje so ostali zbrani,"
je varovance pohvalil trener Vročice Erik Spoelstra, ki se je na tretji tekmi po All Starjevem premoru veselil še tretje zmage, s katero se je Miami povzpel že na 3. mesto Vzhoda.

Pacersi so visoko prednost zapravili že ob koncu 1. polčasa, ko je Heat nanizal enajst zaporednih točk. V zadnjih sekundah rednega dela je najprej Wade zgrešil en prosti met, nato pa še Monta Ellis, tako se je šlo z 88:88 v podaljšek. V njem je Goran Dragić prispeval pet točk, Miami pa je hitro pobegnil gostom in na koncu zmagal za 8 točk.

V sredo v Miami prihaja Golden State
Beno Udrih je za Miami odigral šest minut, a pustil statistiko prazno. Razlog za to je bila poškodba desne noge v prvem polčasu, a rentgen ni razkril nobene hujše poškodbe. Miami bo v sredo gostil najboljšo ekipo lige Golden State Warriors, ki je znova dosegla zgodovinski mejnik.

Curry v ritmu točka na minuto za 50. zmago sezone
Branilec naslova in prepričljivo vodilno moštvo lige Golden State je gostoval v Atlanti in pod taktirko MVP-ja Stephena Curryja prišel do rutinirane zmage s 102:92, kar je že jubilejna 50. zmaga Bojevnikov v sezoni 2015/16. Curry je ponedeljkov večer sklenil s 36 točkami v 36 minutah, ob sebi pa je imel še razpoloženega Klaya Thompsona s 27 točkami. Hawksi so sicer z boljšo igro v drugem polčasu preprečilo polom, sredi 3. četrtine so zaostajali že s 47:70.

Z uspehom proti Atlanti je vknjižila 50. zmago v sezoni. To ji je uspelo v 55 nastopih, kar pomeni, da je izboljšala dosežek Chicago Bullsov, ki so v sezoni 1995/96 za 50 zmag potrebovali eno tekmo več. Naslednji rekord, ki jim je še ostal, je končno število zmag v rednem delu - Bullsi so jih v isti sezoni dosegli 72.

Grška pošast prestrašila tudi Bryanta
Dosežek dneva je uspel grškemu košarkarju Giannisu Antetokounmpou. Član Milwaukeeja je pri 21 letih dosegel svoj prvi trojni dvojček - 27 točk, 12 skokov, 10 podaj. To je bilo dovolj za zmago proti Los Angeles Lakersom, grškemu orjaku (211 cm) pa se je priklonil tudi legendarni Kobe Bryant. "Neverjeten je. Ne vem, kako lahko skače tako visoko," je dejal. Medtem so mu ameriški mediji že nadeli ime - "Greek Freak" (grška pošast).

Tekme 22. februarja:
MIAMI - INDIANA 101:93 - po podaljšku
Dragić 24, 8 skokov in 5 podaj v 41 minutah, Whiteside 19 in 18 skokov, Wade 16, Winslow 15, Deng 13 in 16 skokov ... Udrih 0 v 6 minutah; George 31 in 11 skokov, Turner 16

CLEVELAND - DETROIT 88:96