Dražen Bubnić je dosegel kar 33 točk.  S tem je izenačil rekord sezone po številu točk (Duda Sanadze, Sixt Primorska), statistični indeks 35 pa je drugi najvišji v sezoni. Rekord ima še naprej Jakob Čebašek (Hopsi, 38). Foto: BoBo
Dražen Bubnić je dosegel kar 33 točk. S tem je izenačil rekord sezone po številu točk (Duda Sanadze, Sixt Primorska), statistični indeks 35 pa je drugi najvišji v sezoni. Rekord ima še naprej Jakob Čebašek (Hopsi, 38). Foto: BoBo

Pri Ljubljančanih je imel izjemen strelski večer Dražen Bubnić, ki je dosegel kar 33 točk (10:11 za dve, 4:5 za 3 točke), ob tem pa je ujel še sedem odbitih žog.

Neusmiljen do svojih nekdanjih soigralcev je bil tudi Jan Barbarič, ki je dosegel trojni dvojček - dosegel je 14 točk, ujel je 10 odbitih žog, 10-krat je uspešno podajal, povrhu vsega pa je še ukradel pet žog.

Portorož, ki se v zadnjih tednih zaradi finančnih težav spopada z odhodom igralcev, se je z Ljubljančani uspešno kosal v uvodnih minutah. Prvo četrtino je Olimpija po zaslugi Bubnića, ki je v tem delu dosegel 14 točk, končala z naskokom osmih točk (13:21). V drugem polčasu so gostje naredili delni izid 5:0, Portorožani so se težko borili z višjimi in močnejšimi nasprotniki, tako da je razlika ob polčasu znašala 17 točk (27:44).

Tretjo četrtino je Olimpija dobila le za točko, a so v zadnji četrtini razliko spet povišali. Olimpija je na koncu kljub dobremu odporu mladih in neizkušenih Portorožanov zasluženo slavila.