Celjanke so v polfinalu z 2:0 v zmagah (100:40 in 86:53) premagale Mariborčanke in še enkrat potrdile, da so favoritinje finala. Košarkarice Triglava so v polfinalu potrebovale tri tekme, z 2:1 (57:62, 80:63 in 60:50) so izločile Akson Ilirijo.

Vlogo prve ekipe v državi so Štajerke, ki letos v prvenstvu še niso izgubile, še enkrat potrdile tudi v Kranju. Po izenačenem prvem polčasu so Gorenjke nadaljevale trdo in zavzeto igro. Odločitev o zmagovalkah je padla v zadnji četrtini, v kateri so gostje z delnim izidom 11:0 pobegnile na neulovljivih 54:35.

Do konca so gostiteljice poraz ublažile na -10, a bile brez možnosti za preobrat. Pri zmagovalkah je s 23 točkami in 10 skoki blestela Thayna Silva, 10 točk in 13 skokov je k novi zmagi dodala Lea Bartelme. Pri Triglavu je bila z 10 točkami najbolj razpoložena Anja Dragar.

V zadnjih dvanajstih sezonah so v finalu igrale zgolj Celjanke in Kranjčanke. Vse zaključne obračune razen leta 2020, ko državnega prvenstva niso končali zaradi pandemije covida-19, so dobile Celjanke z izidom 3:0. Letos se potegujejo za jubilejni dvajseti naslov.