Crvena zvezda je osvojila prvi naslov v Ligi ABA. Tudi v rednem delu je bila razred zase. Foto: ABA Photo
Luka Mitrović
Luka Mitrović je bil med najzaslužnejšimi za naslov rdeče-belih. Foto: ABA Photo

Beograjčani so drugo tekmo v Zagrebu pred 3.050 gledalci odigrali popolnoma drugače kot 24 ur prej.
Odličen začetek gostov
Po dokaj izenačeni prvi četrtini (25:30) so rdeče-beli razliko naredili v drugem delu igre, ki so ga dobili kar z 22:10. Gostitelji, ki so imeli največ težav v raketi (Crvena zvezda je skok dobila kar s 36:22), so do 17. minute dosegli vsega dve točki v drugi četrtini.

V tretji četrtini je Crvena zvezda zadržala zanesljivo prednost, toda Tomislav Zubčić je s trojko ob izteku 30. minute vrnil nekaj upanja gostiteljem (58:69).

Cedevita se je približala na pet točk
Gostje so zadnjo četrtino začeli odločno, hitro spet ušli za 16 točk, tako da so domači posegli po novi minuti odmora. Po njej so se dobre tri minute pred koncem približali na deset točk zaostanka po zaslugi Zubčića, Stanko Barać pa je točno tri minute pred koncem znižal na 73:81. 216 cm visoki Barać je dve minuti pred koncem s trojko znižal na 76:81, toda takoj zatem je na drugi strani evforijo pomiril Charles Jenkins, ki je vrnil z natančnim metom izza črte. Ko je Nikola Kalinić zadel še za dve točki, je bilo minuto pred koncem vse odločeno.

Center Marjanović MVP končnice
Pri zmagovalcih je Jenkins dosegel 17 točk, Luka Mitrović jih je dodal 14, Boban Marjanović (izbran je bil za MVP-ja končnice) 12, Kalinić pa je 12 točkam dodal osem skokov. Pri domačih pa je Zubčić, ki je zadel vse tri mete za tri točke, končal pri 15 točkah, Miro Bilan jih je dodal 12.
Oba kluba bosta v naslednji sezoni igrala v Evroligi.

Finale, četrta tekma:
Cedevita - CRVENA ZVEZDA 1:3
79:89 (25:30, 10:22, 23:17, 21:20)
3.050; Zubčić 15, Bilan 12, Barač 9, Žganec 8, Pilepić, Gordić in Arapović po 7, Babić in Tomas po 5, Ramljak 4; Jenkins 17, Mitrović 14, Kalinić in Marjanović po 12, Williams 9, Jović in Zirbes po 8, Dangubić 4, Lazić 3, Tejić 2, Blažič 0 v 3 minutah.

Izid v zmagah je v krepkem tisku. Igrali so na tri zmage po sistemu 2-2-1.