Na prvi tekmi v Moskvi so gostitelji ob polčasu vodili s 44:40. Na začetku drugega dela so se gostje s trojko Shavona Shieldsa približali na 44:43, na kar so domači odgovorili z delnim 18:4 za 62:47, s čimer je bil zmagovalec odločen.

Ne bo šlo. Daniel Hackett (levo) ustavlja Marcelinha Huertasa. Foto: Reuters

Najučinkovitejši igralec Moskovčanov je bil Sergio Rodriguez, ki je dosegel 19 točk, 12 jih je dodal Cory Higgins, 11 pa Nando De Colo.

Kalinić prvi strelec Fenerbahčeja
Žalgiris je Fenerbahčeju sledil le v prvi četrtini (15:13), nato pa so Carigrajčani povsem zagospodarili na parketu. Nikola Kalinić je bil s 16 točkami prvi strelec varovancev Željka Obradovića, Marko Gudurić jih je dodal 13. Pri gostih, ki jih vodi Šarunas Jasikevičius, je le Marius Grigonis dosegel dvomestno število točk (10).

Znanec s slovenskih igrišč Jan Vesely (desno) je skupaj s soigralci upravičil  vlogo favoritov. Foto: EPA
Znanec s slovenskih igrišč Jan Vesely (desno) je skupaj s soigralci upravičil vlogo favoritov. Foto: EPA

76:43 (15:13, 23:8, 21:4, 17:8)
Kalinić 16, Gudurić 13, Green 12; Grigonis 10, White 8.

Sreda ob 19.00:
ANADOLU EFES (4) - BARCELONA (5)

Ob 21.15:
REAL MADRID (3) - PANATHINAIKOS (6)

Igrajo na tri zmage. Zmagovalci se bodo uvrstili na zaključni turnir, ki bo od 17. do 19. maja v Vitorii.