Prva peterka Detroita je bila zelo razpoložena. Marcus Morris je dal 17 točk, Andre Drummond, Kentavious Caldwell-Pope in Ish Smith po 16, Tobias Harris pa 15. Foto: Reuters
Kevin Durant
Po porazu Clippersov so zdaj najboljše moštvo lige Golden State Warriorsi, ki so drugič zapored odpravili Lakerse (85:109). Kevin Durant je dal 29 točk, Steph Curry pa jih je dodal 24. Foto: EPA
LeBron James
Enako število porazov kot Golden State, a dve zmagi manj imajo prvaki iz Clevelanda, ki so tokrat brez težav odpravili Dallas (128:90). Foto: Reuters
Kawhi Leonard
San Antonio je trenutno četrta najuspešnejša ekipa lige s 13 zmagami in tremi porazi. Spursi so s 109:103 slavili v Bostonu. Foto: Reuters

Pistonsi so tako izvrstno začeli niz izjemno težkih obračunov. Zdaj so pred njimi štiri zaporedna gostovanja pri ekipah, ki se borijo za končnico, v Oklahoma Cityju, Charlottu, Bostonu in Atlanti. Niz so dobro odprli, saj so bili boljši od košarkarjev iz Kalifornije, ki so pred tekmo celo vodili v ligi. Na začetku novembra so Clippersi medsebojni dvoboj zanesljivo dobili s 114:82, vmes pa celo vodili za 43, a tokrat so bili nemočni.

Detroit je prekinil niz 11 zaporednih porazov proti Clippersom. Gostitelji so sredi tretje četrtine že vodili s 73:56, a so nato varovanci Doca Riversa v desetih napadih dosegli kar 24 točk. V tretji četrtini je J. J. Redick dal kar 18 točk. V zadnjo četrtino so tako s prednostjo vstopili gostje, toda vrsta Stana Van Gundyja je naredila delni izid 15:2 in pet minut pred koncem povedla za 11, kar je bilo dovolj za tretji poraz Clippersov v sezoni.

V prvi peterki Detroita so vsi dosegli vsaj 15 točk, najbolj razigran pa je bil Kentavious Caldwell-Pope, ki je 16 točkam dodal osebni rekord z desetimi podajami, obenem pa je dobro delo opravil še v obrambi. Beno Udrih je igral 13 minut in dosegel štiri točke ter ujel dve odbiti žogi.

Anthony zadel za zmago po podaljšku
Izjemno napet je bil dvoboj v Madison Square Gardnu, kjer so Knicksi po podaljšku strli Charlotte (113:111). Gostitelji so s serijo 18:2 v tretji četrtini nadoknadili 13 točk zaostanka. Carmelo Anthony in Derrick Rose sta poskrbela, da je New York 23 sekund pred koncem vodil za tri, toda Kemba Walker je izsilil podaljšek.

V petminutnem dodatku pa je zablestel prvi zvezdnik Knicksov Anthony, ki je tri sekunde pred koncem z metom iz obrata zagotovil domačo zmago. Rose je zatem dobro pokrival Walkerja, ki je iz kota izza črte metal za zmago. Anthony je bil s 35 točkami in 14 skoki prvo ime tekme. Saša Vujačić je igral dobre tri minute, statistiko pa pustil prazno.

Dragić manjkal zaradi poškodbe komolca
Miami je brez Gorana Dragića vpisal četrto zmago v sezoni, potem ko je bil z 90:81 na gostovanju boljši od Memphisa. Slovenski kapetan je tekmo izpustil zaradi težav z levim komolcem. Erik Spoelstra se je prvič pomeril s svojim nekdanjim pomočnikom Davidom Fizdalom, ki je osem let deloval v Miamiju. Oslabljeni Heati so vodili vse srečanje, vmes tudi za 17, najbolj razigran pa je bil Tyler Johnson, ki je dal 17 točk.

Trojna dvojčka Westbrooka in Hardna
Russell Westbrook
je vknjižil šesti trojni dvojček v sezoni, James Harden pa četrtega. Westbrook je bil junak zmage Oklahome po podaljšku nad Denverjem (132:129). Prispeval je 24 točk, 13 skokov in kar 18 podaj, kar je največ v ligi v tej sezoni. Houston je slavil v Sacramentu (104:117). Harden je blestel s 23 točkami ter s po desetimi skoki in podajami. Rocketsi so postavili rekord NBA-ja, ko so kar 50-krat poskusili izza črte, zadeli pa so 21 trojk.

Tekme 25. novembra:
BOSTON - SAN ANTONIO 103:109
Thomas 24; Leonard 25 in 10 skokov, Mills 19.
ORLANDO - WASHINGTON 91:94
Ibaka 19; Wall 26 in 10 podaj, Porter 19.

CLEVELAND - DALLAS 128:90
Love 27 in 10 skokov, Irving 25; Nowitzki 15.

NEW YORK - CHARLOTTE 113:111 - po podaljšku
Anthony 35 in 14 skokov, Porzingis in Rose 16 ... Vujačić 3 minute, Belinelli 19.

PHILADELPHIA - CHICAGO 89:105