Domači junak Gregor Hrovat je v izdihljajih tekme dosegel trojko za podaljšek, ki pa so jo sodniki po ogledu videoposnetka razveljavili, saj je bila dosežena delček sekunde prepozno. Hrovat je dosegel 18 točk. Foto: Borut Živulović/BoBo
Devin Oliver
Devin Oliver je prispeval 11 pomembnih točk. Foto: Borut Živulović/BoBo
Stevan Milošević
Ljubljančani so tekmovanje končali z izkupičkom 1-8. Edino zmago so dosegli dva kroga nazaj proti nemškemu Ulmu. Foto: Borut Živulović/BoBo
false
Košarkarje Uniona Olimpije še ta teden čakata dve tekmi - v petek v Ligi Nova KBM proti Sixt Primorski in v nedeljo v Ligi ABA z Zadrom. Foto: Borut Živulović/BoBo
false
Gašper Okorn je pohvalil Jana Babariča: "Dobro je pritiskal v obrambi in dajal ritem naši igri. Imel je pet podaj in je resnično dobro vodil ekipo.'' Foto: Borut Živulović/BoBo

Skratka, nisem zadovoljen z rezultatom, ampak me veseli pristop in delo igralcev na parketu. Odpravili smo nekatere napake iz prejšnjih tekem. Conska obramba je bila v Valencii slaba, tokrat smo naredili dobro analizo in praktično v enem dnevu naredili to, da niso imeli rešitve, ko smo jo odigrali. Nekaj dobrih stvari lahko izpostavim, ampak še enkrat, nisem zadovoljen z izkupičkom.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije
Za slovo poraz Uniona Olimpije z Valencio

Že s porazom proti Hapoelu iz Jeruzalema prejšnji teden je postalo jasno, da se ljubljanska ekipa ne bo uvrstila med 16 najboljših ekip v Evropskem pokalu. Kljub temu so želeli ponuditi čim boljšo predstavo in presenetiti favoriziranega tekmeca, ki prepričljivo zaseda 1. mesto v skupini D. To jim je tudi uspelo, saj so bili vse do konca v igri za zmago.

Pri Olimpiji je blestel Gregor Hrovat, ki je dosegel 18 točk, 12 jih je prispeval Devin Oliver. Pri Valencii je 20 točk dosegel Pierre Oriola, 11 pa Will Thomas.

Prvo četrtino so gostje prepričljivo dobili. Tekmo je odlično odprl Oriola, ki je dosegel prvih osem točk za svojo ekipo, Olimpijin prvi koš je dosegel Blaž Mesiček (3:8). Valencia je zlahka prihajala do košev - pod košem, od daleč, za piko na i je atraktivno zabil Ukrajinec Vjačeslav Kravcov (7:15). Pri gostih se je razigral tudi Will Thomas, razlika je postala dvomestna (9:22). S trojko jo je zmanjšal Mirko Mulalić, a je Thomas z lepim protinapadom še povečal prednost (12:26). Ob koncu 1. četrtine je štiri zaporedne točke dosegel Oliver (16:28).

Valencia je v prvi četrtini ujela kar 12 žog, Olimpija pa le eno. Poleg tega so igralci lepo sodelovali v napadu, vknjižili so devet asistenc.

Agresivnejša obramba Olimpije obrodila sadove
V drugem polčasu je Olimpija pokazala čisto drugačen obraz, v obrambi je odigrala agresivno, igralcem Valencie ni več dovolila lahkih košev.

Po dveh minutah igre je ljubljanska ekipa prva zadela (18:28), štiri zaporedne točke je prispeval Nikola Janković, lepo je prodiral tudi Hrovat (24:30). Valencia je po koših Luka Sikme in Joana Sastra spet poskrbela za dvomestno prednost (26:37). Sledili sta dve lepi akciji na strani Olimpije, zadela sta Stevan Milošević in Devin Oliver (30:37). Oliver, ki je dobro formo pokazal že proti Hapoelu, je zadel še trojko, in Olimpijo spet približal na šest točk razlike (33:39). Jan Barbarič je lepo podal do Dražena Bubnića, sledila je blokada, Barbarič je nato v protinapadu še sam dosegel koš in razlika je znašala le še dve točki (37:39).

Valencia spet na +12
Na začetku tretje četrtine sta bili ekipi izenačeni, Valencia je vodila največ za štiri točke. Španci so hitro strnili svoje vrste, sledile so lepe akcije in trojka Fernanda San Emeteria, kar je pripeljalo do delnega izida 8:0 za Valencio (48:58). Niz Valencie je prekinil Oliver, ki mu je lepo podal Milošević (50:59). Strelsko razpoloženi Oriola je presenetljivo zadel še trojko, tako da je Valencia ob koncu 3. četrtine vodila za 12 točk, kot ob koncu 1. četrtine.

Hrovat Olimpiji skorajda priboril zmago
V zadnji četrtini je Olimpija spet prikazala boljšo igro, blestel je Hrovat. Dosegel je trojko in še koš ob prekršku (60:67). Še enkrat je bil natančen od daleč in Olimpijo približal na le tri točke zaostanka (66:69). Hrovat je dve minuti pred koncem izenačil izid, tako da se je obetala zanimiva končnica. Janković je pogumno šel do koša, ni zadel, a je bila nad njim storjena osebna napaka, zadel je en prosti met, Olimpija je dobro minuto do konca vodila (72:71). Diot je storil osebno napako v napadu, a Olimpija tega ni izkoristila, zato jih je Antoine Diot na drugi strani kaznoval s trojko (72:74). Ta je imel po prekršku Oliverja proste mete, zadel je le enega (72:75). Olimpija je imela zadnji napad in priložnost, da bi si s trojko izborila podaljšek. Oliver je trojko zgrešil, žoga se je odbila do Hrovata, ki je zadel še eno neverjetno trojko. Žal prepozno, saj se je tekma že iztekla.

Okorn: Ko se ti ponudi priložnost, jo moraš zgrabiti
"Tako je v košarki. Ko se ti ponudi priložnost, jo moraš zgrabiti. Imeli smo to priložnost. Odigrali smo vrhunsko obrambo pri njihovem ključnem napadu, ko smo si priborili žogo, a smo jo potem vrgli zunaj parketa. Lahko bi krivil neizkušenost, ampak to se nam ne bi smelo dogajati. Imeli smo boljše rešitve v tem trenutku. Potem smo dobili ključno trojko Diota. To je bil ključni moment tekme. Razen samega uvoda v srečanje, ko smo bili še premehki, je bilo vse ostalo solidno," je po tekmi povedal trener Olimpije Gašper Okorn.

Union Olimpija se bo lahko po izpadu iz Evropskega pokala posvetila nastopom v domačem prvenstvu in jadranski konkurenci. Še ta teden jo čakata dve tekmi; v petek v Ligi Nova KBM proti Sixt Primorski in v nedeljo v Ligi ABA z Zadrom.