Goran Dragić je v zmagovitem nizu Miamija dosegel v povprečju 21,2 točke. Foto: Reuters
Kevina Duranta so navijači nagradili s stoječimi ovacijami, a so dvorano na koncu zapuščali razočarani. Foto: Reuters

Tako kot v Torontu sta bila v ospredju Wayne Ellington in Goran Dragić. Prvi je zadel ključno trojko 25 sekund pred koncem, slovenski organizator igre pa je bil z 20 točkami spet prvi strelec Vročice, ki je četrtič zapored dobila tesno končnico. Dragić je iz igre metal 8/16, izza črte 1/4. Zbral je še 9 podaj in 3 skoke.

Goran Dragić je bil zaradi incidenta z branilcem DeMarjem DeRozanom po koncu tekme v Torontu kaznovan z 10.000 dolarji. Branilec Raptorsov bo moral odšteti 25.000 dolarjev.

Na enomestnem številu doseženih točk je izmed osmerice ostal le Derrick Jones jr. Hassan Whiteside je vknjižil 16 točk in 15 skokov, rezervisti Bam Adebayo, Tyler Johnson in Ellington so vsi prispevali po 15 točk. Rotacija Miamija je ostala krajša še za enega igralca, saj je bil za eno tekmo suspendiran James Johnson, ki je bil prejšnji večer v Torontu udeležen v incidentu s Sergeom Ibako. Tako je bil trener Erik Spoelstra prisiljen aktivirati Tylerja Johnsona, ki še ni okreval po poškodbi rame. Vsi rezervisti so bili na parketu več kot 30 minut.

"Nobena zmaga ni bila lahka, toda prav to pove, iz kakšnega testa smo. Vsak večer garamo za vse in to se nam obrestuje," je povedal Josh Richardson (14 točk), ki je trojke metal 3/4. Pri Indiani je bil s 26 točkami najučinkovitejši Victor Oladipo.

Januar je očitno mesec, v katerem Miami blesti. Upoštevajoč lanski januar je Vročica v nizu 13 zmag. Miami bo naslednjo tekmo igral v noči na ponedeljek z Milwaukeejem, nato pa sledi serija petih gostovanj.

Mejnik Duranta v visokem porazu Golden Stata
Kevin Durant je pri 29 letih in 104 dneh postal drugi najmlajši igralec, ki je dosegel 20.000 točk. Za to je potreboval 737 tekem, LeBron James je ta mejnik dosegel na 725. tekmi. Durant je proti LA Clippersom dosegel 40 točk, a je bil na drugi strani še bolj razpoložen Lou Williams, ki je s 50 točkami postavil rekord kariere. 27 točk je vknjižil v tretji četrtini. LA Clippersi so v Oaklandu slavili s 125:106, kar je njihova prva zmaga nad Golden Statom po več kot treh letih. Bojevniki so igrali brez Stepha Curryja, ki si je na treningu pred tekmo zvil gleženj, in Klaya Thompsona.