Stephen Curry
Klay Thompson
Klay Thompson je bil najboljši strelec Golden Stata, dosegel je 26 točk. Foto: Reuters
false
Košarkarji Atlante so slavili v Madison Square Gardnu (107:108). Mož odločitve je bil Dennis Schröder, ki je zadel odločilno trojko 22 sekund pred koncem srečanja. Saša Vujačić (New York) ni stopil na parket. Foto: Reuters

Zadnji obračun finalistov prejšnje sezone je bil napet do zadnjih sekund, tekmo pa je odločil Kyrie Irving. Tokrat Cleveland ni imel niti najmanjših možnosti za uspeh. Gostje iz Ohia so se že takoj znašli v zaostanku s 7:0, ta pa se je nato iz minute v minuto le še večal. Gostitelji so LeBronu Jamesu in druščini že do polčasa nasuli kar 78 točk (78:49)!

Cleveland je iz igre metal le 35,2-odstotno, zadel je 31 od 88 metov. To enostavno ni bil njegov večer, Warriorsi so se z njim dobesedno poigravali, v tretji četrtini je prednost zrasla že na +36 (94:58), najvišja je znašala 39 točk.

Curry: Tekme, za katere živimo
"To je košarka na najvišji ravni. To je ozračje na tekmi, za katerega živimo. Sploh ni pomembno, ali zmagaš ali izgubiš. Tudi ne, ali je to tekma rednega dela sezone ali pa končnice. V takšnem razpoloženju na takšni tekmi je vselej fantastično igrati,"
je dejal Stephen Curry, tretji strelec Golden Stata, ki je 20 točkam dodal še 11 podaj. Prvi strelec tekme je bil Klay Thompson, ki je zbral 26 točk, Kevin Durant se je ustavil pri 21. Pri gostih sta bila najučinkovitejša James (20 točk) in Irving (17).