Veteran Goran Jagodnik je bil s 17 točkami med najzaslužnejšimi za zmago Hopsov. Foto: Aleš Fevžer
Hopsi
Hopsi so v Novem mestu pripravili malo senzacijo. Foto: Aleš Fevžer
Sasu Salin
Sasu Salin je 110 sekund pred koncem zadel trojko, ki se je izkazala za odločilno. Foto: Aleš Fevžer
Hopsi spravili na kolena še Krko

Zanimivo je, da so Polzeljani slavili le štiri dni po tem, ko so morali na zaostali tekmi 1. kroga doma priznati premoč Novomeščanom (85:76).

Mulalić Krki natresel 22 točk
Tokrat je bil najboljši strelec srečanja Mirko Mulalić, ki je dosegel 22 točk. Tekma se je prelomila v drugi polovici tretje četrtine, ko so Hopsi pri vodstvu s 56:55 do odmora naredili delni izid 16:4 (72:59).

Trojke Novomeščanov le 3/25
Domači v zadnjem delu niso imeli recepta za razigrane goste, ki so prednost še povečali. Krka je zatajila pri metu za tri točke, saj je zadela le tri trojke iz 25 poskusov, medtem ko so bili Hopsi natančnejši (12:31). Polzeljani so igrali le z osmimi igralci, večina bremena je padla na šesterico. Prav vsak izmed šestih pa je dosegel dvomestno število točk.

Zmaji so se izvlekli v Rogaški Slatini
Blizu poraza je bila tudi Union Olimpija, ki je v Rogaški Slatini slavila s 74:73 in prekinila niz treh porazov. Odločilno trojko je slabi dve minuti pred koncem prispeval Sasu Salin. Domači so še na začetku zadnje četrtine vodili s 65:57, a je nato Olimpija naredila delni izid 12:2, s čimer je po dolgem času prešla v vodstvo. V zadnjem napadu je Alen Omić blokiral met Jureta Pelka.

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Prejeli smo 95 točk. Podcenili smo nasprotnike."

Jernej Kobale, trener Hopsov Polzele: "Čestitke fantom za zmago. Od začetka do konca so verjeli v zmago in drug v drugega. Zaradi zelo agresivne igre domačinov v obrambi naša igra ni bila najlepša, vendar mislim, da nam tega nihče ne bo zameril. To zmago fantje posvečajo Danijelu Vujasinoviču, brez katerega bi se težko prebili v Ligo Telemach za prvaka."