Jan Špan je igral odlično, a je bilo njegovih 24 točk premalo za uspeh Olimpije. Foto: Partizan NIS
Košarkarji Olimpije niso našli prave rešitve za Radeta Zagorca. Foto: Partizan NIS
Aleksej Nikolić je igral dobrih 16 minut in dosegel pet točk. Foto: Partizan NIS

Ljubljančani so prejšnji teden uspešno začeli jadransko tekmovanje, ko so na kolena spravili Mornar, ki je bil lani četrti, na težkem gostovanju v dvorani Aleksandra Nikolića pa so morali priznati premoč Partizanu. Dvoboj je bil do konca povsem izenačen, v odločilnih trenutkih pa so bili v napadu domači košarkarji bolj razpoloženi, zmaje pa so v zaključku obračuna poleg "strogega sodniškega kriterija" drago stale tudi nekatere nespametne odločitve in posledično izgubljene žoge.

Po boljšem začetku Beograjčanov so slovenski prvaki hitro ujeli priključek in po zaporednih trojkah razigranega Jana Špana v 18. minuti prvič povedli. Tudi v nadaljevanju je bil dvoboj ves čas izenačen, v zadnjo četrtino pa sta moštvi vstopili poravnani na 56. Partizan je zadnjih deset minut odlično odprl in povedel za sedem, ko je dobrih šest minut pred koncem trojko za 65:58 zadel Rade Zagorac. Olimpija je v slabih treh minutah naredila serijo 7:0, Mirza Begić pa je dve minuti in pol pred koncem po lepi podaji Blaža Mesička zabil za 67:69.

Nikolić ob koncu natančen pri prostih metih
Dve izgubljeni žogi zmajev je Partizan kaznoval in prek izvrstnega Zagorca povedel za pet. Minuto pred koncem je z velike razdalje Špan s trojko Ljubljančane vrnil v igro, toda odgovoril je Vanja Marinković z uspešnim prodorom. Sledila je nešportna osebna napaka Mesička, po kateri so gostitelji povedli z 78:74. Mesiček je nato zgrešil izza črte, Aleksej Nikolić, slovenski reprezentant v črno-belem dresu, ki je bil pred sezono tudi velika ljubljanska želja, je s črte prostih metov povišal na 80:74. Mesiček je z dvema prostima metoma in trojko 13 sekund pred iztekom rednega dela vlil nekaj upanja Olimpiji, a je bil na črti prostih metov znova natančen Nikolić.

Prvi strelec tekme je bil s 26 točkami Zagorac, pri Olimpiji pa jih je 24 dal prav tako izvrstni Špan, ki je zadel pet trojk. 12 jih je pristavil Marvin Jones, 11 pa Mesiček. Krka, drugi slovenski predstavnik v ligi, bo prvič v novi sezoni igrala pred domačo publiko. V nedeljo ob 21.00 bo gostila Mornar, ki tako drugič zapored prihaja v Slovenijo. Novomeščani so sicer v prvem krogu klonili pred Budućnostjo, ki brani naslov.