LeBron James je iz igre metal 10/22. Foto: Reuters
Tim Duncan in Tony Parker
Tim Duncan in Tony Parker sta bila spet med najbolj zaslužnimi za zmago Spursov. Foto: Reuters

Vse breme je tako padlo na LeBrona Jamesa (28 točk) in Dwyana Wada (24), ki sta dosegla več kot dve tretjini točk za svojo ekipo, a sta zatajila v ključnih trenutkih. James je 54 sekund pred koncem pri zaostanku 76:75 zgrešil dva prosta meta, Wade pa je 22 sekund pozneje zgrešil polaganje za izenačenje, ob sireni pa je trojko za podaljšek zgrešil Mario Chalmers.

James verjame, da bo spet dobil priložnost
Miami v zadnjih dveh minutah in 41 sekundah iz igre ni dosegel niti enega koša, saj je šlo vseh sedem žog mimo obroča. "Seveda upaš, da bo žoga šla skozi obroč, žal sem zgrešil oba prosta meta. A te tekme nismo izgubili zaradi teh prostih metov, niti je ne bi dobili. A vem, da bom spet dobil priložnost," verjame James.

Hill: Vsi si zaupamo, smo prava ekipa
"To je bila ekipna zmaga. Pri nas ni serijskih strelcev, vsi smo stopili skupaj, vsi si zaupamo, vsi komunciramo, smo prava ekipa," je bil zadovoljen George Hill, ki je za Pacerse dosegel 15 točk, še točk več pa je prispeval David West.

Spursi samozavestno do prve zmage
San Antonio je na prvi tekmi konferenčnega polfinala zlahka strl odpor LA Clippersov (108:92). Veteran Tim Duncan je dosegel 26 točk, rezervist Manu Ginobili pa v 27 minutah 22 točk.

Popovcih pohvalil Duncana
"Tim Duncan je bil soliden kot vedno. Tako igra pravzaprav že vso sezono. Ne bo naredil nič posebnega, kar bi se vrtelo po televizijah in v raznih izborih najboljših akcij. A gotovo bi se znašel v izboru najboljših akcij za trenerje. Tak tip igralca je," je bil navdušen trener Gregg Popovich.

Liga NBA, konferenčni polfinale, Vzhod:

MIAMI (2) - INDIANA (3) - 1:1
75:78 (21:17, 17:16, 14:28, 23:17)
James 28, Wade 24, Chalmers in Battier po 5, Haslem in Cole po 4, Turiaf 3, Jones 2; West 16, Hill 15, Granger 11, George 10, Hibbert in Barbosa po 8, Collison 6, Amundson in Jones po 2.
Sreda:
PHILADELPHIA (8) - BOSTON (4) - 1:1
Zahod:
SAN ANTONIO (1) - LA CLIPPERS (5) - 1:0
108:92 (29:29, 28:20, 30:23, 21:20)
Duncan 26, Ginobili 22, Leonard 16, Green 15, Diaw in Parker po 7, Neal 5, Splitter 4, Jackson in Anderson po 3; Bledsoe 23, Butler in Griffin po 15, Young 13, Jordan in Martin po 7, Paul 6, Foye in Williams po 3.
Sreda:
OKLAHOMA (2) - LA LAKERS (3) - 1:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.