LeBron James je izgubil dvoboj z nekdanjim soigralcem pri Miamiju Dwyanom Wadom. Foto: Reuters

Po uvodnem večeru, ko prejmeš šampionske prstane, se začne nova sezona. Vsak nas želi premagati in to moramo razumeti. Medenih tednov je konec. Čas je, da začnemo igrati pravo košarko.

LeBron James
Kawhi Leonard
Kawhi Leonard je bil najboljši strelec San Antonia ob tesni zmagi nad Washingtonom. Foto: Reuters
Boston Celtics
Boston Celticsi so v TD Gardnu premagali Sacramento Kingse. Foto: Reuters
Pascal Siakam
Toronto (na fotografiji kamerunski krilni center Pascal Siakam) se je znesel nad Los Angeles Lakersi. Foto: Reuters
Blake Griffin
Blake Griffin je bil s 27 točkami najboljši strelec Los Angeles Clippersov ob zmagi v New Orleansu. Foto: Reuters

Predtem so 'konjeniki' klonili pred Milwaukeejem in Los Angales Clippersi. "Medenih tednov je konec. Igrati moramo na pravi način. Na vsaki tekmi se moramo bojevati, kot da do zdaj nismo še ničesar osvojili. Prejšnja sezona mora biti preteklost," je dejal prvi strelec Clevelanda LeBron James.

"Po uvodnem večeru, ko prejmeš šampionske prstane, se začne nova sezona. Vsak nas želi premagati, in to moramo razumeti. Medenih tednov je konec. Čas je, da začnemo igrati pravo košarko," je še povedal James, ki je tekmo sklenil s 27 točkami in 13 podajami.

Kar 78 točk iz rakete
Cleveland je pešal v obrambi, gostiteljem je dovolil kar 78 točk iz rakete, kar je odločno preveč za ekipo, ki želi letos ubraniti naslov prvaka. Za nameček je dosegel kar 16 skokov manj (49:33). "To, da so nam nasuli 78 točk iz rakete, je naravnost smešno. Vsi se moramo zamisliti," je dejal James, ki je s soigralci ob polčasu vodil za točko, nato pa so Bullsi v tretji četrtini strnili vrste v obrambi, ustavili goste iz Ohia in povedli z 88:80. Kevinu Lovu je še uspelo nekoliko zarezati v prednost s trojko dobre štiri minute pred koncem (103:99), a se Chicago ni dal. Odlično sta igrala Jimmy Butler (26 točk) in Dwyane Wade (24), s prvim trojnim dvojčkom v dresu Chicaga se je izkazal tudi organizator igre Rajon Rondo, ki je zbral 11 skokov, 12 podaj in 15 točk. To je bil zanj 29. trojni dvojček v karieri, večino jih je dosegel v dresu Bostona, s katerim je leta 2008 osvojil naslov prvaka.

Vujačić in Udrih slavila
Zmage sta se veselila tudi Saša Vujačić in Beno Udrih. Prvi je z New Yorkom premagal Minnesoto (118:114), drugi pa z Detroitom v gosteh odpihnil Atlanto (85:121). Vujačić je na parketu Madison Square Gardna odigral 11 minut, v katerih je z metom iz igre 2/3 zbral 6 točk, po dvakrat je še podelil podajo in ukradel žogo. Udrih je v Atlanti odigral 16 minut, z metom iz igre 5/6 se je ustavil pri 11 točkah, statistiko je oplemenitil z dvema skokoma in 3 podajami.

NEW YORK - MINNESOTA 118:114
Anthony 29, Rose 24 ... Vujačić (met iz igre 2/3) 6 v 11 min; LaVine 23.

CHICAGO - CLEVELAND 111:105
Butler 26, Wade 24, Gibson 23 in 11 skokov; James 27 in 13 podaj, Irving 20.

NEW ORLEANS - LA CLIPPERS 96:114
Davis 21; Griffin 27 in 10 skokov, Crawford 21.

ATLANTA - DETROIT 85:121
Schroder 17 in 11 podaj; Caldwell-Pope 23, Harris 18 ... Udrih (met iz igre 5/6) 11 v 16 minutah.

SAN ANTONIO - WASHINGTON 107:105
Leonard 23, Aldridge in Gasol (10 skokov) po 19; Beal 23, Gortat 21 in 18 skokov.

DENVER - HOUSTON 110:128