false
Košarkarji Heliosa so imeli priložnost, da se že v soboto uvrstijo v polfinale, a so jo zapravili. Foto: www.alesfevzer.com

Novomeščani so si s hitrim napredovanjem zagotovili teden dni počitka oziroma priprave na naslednje izzive. Polfinalni tekmi sta na sporedu v soboto, 21. maja.

Krka le strla odpor Šenčurja
Četudi so se Gorenjci v četrtfinale prebili kot osmouvrščena ekipa, so se na obeh tekmah enakovredno kosali z zasedbo Vladimirja Anzulovića. V Novem mestu so izgubili s 74:78, tokrat pa je bilo 81:74. Gostje so tekmo v svojo korist odločili šele v zadnji četrtini. Do tedaj sta bili ekipi izenačeni, v ključnih minutah pa je Krka pokazala več zbranosti, predvsem pa širši nabor igralcev, ki so z natančnimi meti naredili delni izid 8:0 in prišli do prednosti 73:62, ki jim je omogočila mirno končnico. Krka se je znova izkazala s kolektivno igro - med strelce se je vpisalo deset igralcev, pet pa jih je imelo dvomestno število točk, medtem ko je bil na drugi strani prvi strelec in skakalec tekme Smiljan Pavić s 15 točkam in 10 skoki.

Ferme zadeval v odločilnih trenutkih
Košarkarji Rogaške so četrtfinalni niz na dve zmagi s Heliosom Sunsi izenačili na 1:1 in odločitev o polfinalistu Lige Nova KBM prestavili na torek, ko se bosta ekipi tretjič v šestih dneh srečali v Domžalah. Tokrat Slatinčani zmage niso izpustili iz rok, kot se jim je to zgodilo na prvi tekmi, ki so jo imeli praktično že dobljeno, saj so v 37. minuti vodili za enajst točk. Oslabljeno zasedbo Jakše Vulića so nadigrali v drugem polčasu in zasluženo zmagali. Helios Suns je tudi tokrat nastopil s sedmimi igralci (med strelce se jih je vpisalo le pet) in bil zato v drugem polčasu - tretjo četrtino je Rogaška dobila s 17:6, drugi polčas pa 42:28 - lahek zalogaj za izbrance Damjana Novakovića, ki je imel na voljo precej širši nabor kakovostnih igralcev. Eden izmed njih je bil Tadej Ferme, ki je dosegel 18 točk, pet od teh v odločilnih minutah. Domžalčani se namreč navkljub zaostanku 40:51 niso predali.

Štiri minute pred koncem so prišli na 61:56. Temu je sledila trojka Fermeta, nato še koš za dve točki in zmagovalec je bil pri izidu 66:56 odločen. Ferme je iz igre metal 7:10 (4:5, za 2, 3:5 trojke), 15 točk je dosegel še Miha Fon, trinajst pa jih je zbral Darwin Davis. Pri Heliosu Sunsih je bil prvi strelec Hugh Robertson z 19 točkami.