Nebojša Joksimović je bil najboljši strelec tekme z 20 točkami, zadel je tri trojke. Foto: www.alesfevzer.com
Chris Booker in Dragiša Drobnjak
Krka zmagovito začela ligo za prvaka

Derbi uvodnega kroga je bil v Šentjurju, kjer je najboljša ekipa prvega dela gostila državne prvake iz Novega mesta. V izenačeni tekmi so izbranci Aleksandra Džikića že ob polčasu vodili za osem točk, nato pa je bilo srečanje napeto vse do zadnjih minut.

Krka do lepe prednosti v drugi četrtini
Tajfun je začelo odločno. Dragiša Drobnjak je s trojko za 9:7 popeljal gostitelje do prvega vodstva v četrti minuti. Domačini so vodili do sredine druge četrtine (28:27). Gostje so najprej dosegli štiri zaporedne točke za vodstvo, nato pa se je razigral Nebojša Joksimovič, ki je s sedmimi točkami poskrbel za vodstvo 31:38, ob odmoru je bilo 35:43.

Tajfun se je nevarno približal
Tajfunu je uspelo na začetku zadnje četrtine z delnim izidom 8:2 znižati na 64:67, ko je Ivan Držić v 32. minuti zadel trojko. Ko je bila Krka v manjši krizi, je Joksimović zadel trojko, Matej Rojc pa je povišal na 64:72. Sredi zadnje četrtine so gostje povišali na 66:75. V končnici so boljšo igro prikazali Novomeščani, dvakrat zapored je Malcolm Armstead po prodoru polagal, minuto in 29 sekund pred koncem pa je Rojc zadel za 76:85 in odločil tekmo.

Najboljši strelec tekme je bil Joksimovič z 20 točkami, Drobnjak jih je pri Tajfunu prispeval 15 točk.
Grosupeljčani popustili v tretji četrtini
Košarkarji Grosbasketa so že z uvrstitvijo v Ligo za prvaka dosegli zgodovinski uspeh, z neobremenjeno igro pa bodo v tem delu tekmovanja skušali favoritom prekrižati načrte. V prvih 20 minutah so se odlično upirali Unionu Olimpiji (25:28), a so zeleno-beli z odlično tretjo četrtino, ki so jo dobili z 20:8, stvari postavili na svoje mesto. Na začetku drugega polčasa se je razigral Alen Omić, ki je dal šest od 10 točk Olimpije, prednost zmajev je nato le še naraščala, pred zadnjo četrtino pa je znašala že velikih 15 točk (33:48).

V zadnji četrtini je prednost zmaje uspavala. Grosbasket se je nevarno približal, dobri dve minuti pred koncem je zaostajal 50:57, potem pa je Marko Marinović zadel trojko ob izteku napada.

Pri Olimpiji se je s 13 točkami, sedmimi skoki in tremi podajami izkazal Dino Murić, pri Grosbasketu je 13 točk in osem skokov zbral Petras Baločka.
Elektra na poti v drugo ligo
V Ligi za obstanek bo moštvo, ki bo zasedlo zadnje mesto, izpadlo v 2. SKL. Zelo verjetno bo to Elektra, ki je še brez zmage. Četrto- in petouvrščeni ekipi bosta igrali dodatne tekme za mesti v prihodnji sezoni Lige Telemach proti drugi in tretji najboljši zasedbi 2. SKL. Sezono bo takoj po koncu drugega dela končala le tretja najboljša zasedba Lige za obstanek, medtem ko bosta dve najboljši napredovali v končnico, ki se bo prvi teden maja začela s četrtfinalom.