Darius Garland in Donovan Mitchell se veselita preboja v polfinale Vzhoda. Foto: AP

Orlando je v prvem polčasu vodil že za 18 točk (29:47), a so gostitelji do odmora znižali na 43:53. V tretji četrtini pa so se Cavaliersi razigrali. Mitchell je dosegel kar 17 točk, celotna ekipa Orlanda pa le 15. Cleveland je povedel s 76:68 in prednosti ni več izpustil iz rok, največja je znašala 14 točk.

Center Evan Mobley se je izkazal z 11 točkami in 16 skoki, podelil je še pet blokad. Cleveland je dobil prvo serijo v končnici brez LeBrona Jamesa v ekipi po letu 1993.

Franz Wagner popolnoma odpovedal
Pri Orlandu je 38 točk dosegel Paolo Banchero, a le 14 jih je zbral v drugem polčasu. Zbral je še 16 skokov. V ekipi s Floride sta le še Wendell Carter ml. in Jalen Suggs dosegla dvomestno število točk, popolnoma pa je zatajil Franz Wagner, ki je vpisal le šest točk (1/15 iz igre, 0/6 za tri).

"Za take tekme so me pripeljali v Cleveland. To je moja služba. Nismo še izpolnili cilja. Nismo še rekli zadnje besede. Pred nami je velik izziv," je poudaril Mitchell, ki je na šesti tekmi v Orlandu nasul 50 točk, a to ni bilo dovolj za zmago.

Vse tekme v tej seriji je dobila domača ekipa. Precej težje delo čaka Cleveland v konferenčnem polfinalu, saj bo Boston izraziti favorit. Prvi tekmi bosta v TD Gardnu.