Wayne Ellington je prvič v sezoni zaigral proti Bostonu. Takrat je v 27 minutah dosegel 9 točk. Proti Denverju jih je prispeval 22 v 32 minutah ob met 8/14. Foto: Reuters
Karl-Anthony Towns
Karl Anthony Towns se je izkazal s 47 točkami in 18 skoki. Foto: EPA
Russell Westbrook
Russell Westbrook je na 20 tekmah vknjižil devet trojnih dvojčkov. Foto: Reuters

ok.

Miami je miniturnejo treh tekem začel z zmago v Denverju s 106:98. Hassan Whiteside je vknjižil 25 točk, 16 skokov in 4 blokade, faktor X pa je bil tokrat rezervist Wayne Ellington, ki je 14 od svojih 22 točk dosegel v zadnji četrtini. Vročica je zadnjih 12 minut dobila z 31:18.
Ellington je po poškodbi prvič v sezoni zaigral na prejšnji tekmi proti Bostonu. V Denverju je odigral ključno vogo v delnem izidu 11:0, s katerim je Miami prelomil tekmo. Ellington je v zadnji četrtini zadel štiri trojke.

Po tekmi odsotnosti se je vrnil Tyler Johnson in prispeval 18 točk in 7 podaj. Dragić strelsko ni bil tako razpoložen kot na prejšnji tekmi. Iz igre je metal 6/17, zgrešil vse tri poskuse za tri točke in tekmo končal pri 16 točkah, 7 podajah in 3 skokih. Pri Denverju se je s 17 točkami in 14 skoki najbolj izkazal rezervist Nikola Jokić. Miami ima več zmag na gostovanjih (4) kot v svoji dvorani (2).

Uravnoteženi Pistonsi do druge zmage v 24 urah
Večer po zmagi v Charlottu je Detroit s 121:114 slavil še v Bostonu. V uravnoteženem napadu Pistonsov so vsi člani prve peterke dosegli 19 točk ali več. Kentavious Caldwell Pope jih je vknjižil 25, Andre Drummond 20 in 17 skokov. Beno Udrih se v 12 minutah ni vpisal med strelce. Iz igre je zgrešil vse tri mete.

47 točk in 18 skokov Townsa ni bilo dovolj
V Minnesoti je bil ob gostovanju New Yorka pod povečalom dvoboj najboljših novincev lanske sezone Karla Anthonyja Townsa in Kristapsa Porzingisa. Kljub 47 točkam (22 v prvi četrtini) in 18 skokom Townsa so se zmage v 106:104 veselili Knicksi, pri katerih je Porzingis dosegel 29 točk. Odločil je Carmelo Anthony (14) s košem 2,3 sekundi pred koncem.

Četrti zaporedni trojni dvojček Westbrooka
Še naprej je nezaustavljiv Russell Westbrook, ki je prišel do četrtega zaporednega trojnega dvojčka oziroma šestega na zadnjih osmih obračunih. Organizator igre Oklahome je v zmagi nad Washingtonom po podaljšku s 126:115 dosegel 35 točk, 14 skokov in 11 podaj. Westbrrok je iz igre metal 7/28, nato pa je s prvo zadeto trojko (1/6) izsilil podaljšek in v njem dosegel 14 od 21 točk Thunderjev. Westbrook je na 20 tekmah vknjižil devet trojnih dvojčkov in je v povprečju dvomesten tako pri točkah kot skokih in podajah.

DENVER - MIAMI 98:106
Jokić, Chandler, Gallinari, Nelson po 17; Whiteside 25 in 16 skokov, Ellington 22, Johnson 18, Dragić 16 (6/17), 7 podaj in 3 skoki.

BOSTON - DETROIT 114:121
Thomas 27, Olynyk 19; Caldwell Pope 25, Harris 21, Drummond 20 in 17 skokov, Udrih 0 (0/3) in 2 podaji v 12 minutah.

MINNESOTA - NEW YORK 104:106
Towns 47 in 18 skokov, Wiggins 19; Porzingis 29, Anthony 14, Vujačić 5 (2/4), 3 skoki in podaja v 11 minutah.

TORONTO - MEMPHIS 120:105
CHICAGO - LA LAKERS 90:96
OKLAHOMA CITY - WASHINGTON * 126:115
DALLAS - SAN ANTONIO 87:94
PHOENIX - ATLANTA 109:107
PORTLAND - INDIANA 131:109