Goran Dragić je iz igre metal 6/13, v statistiko pa je vpisal tudi dve blokadi. Foto: AP
Hassanu Whitesidu je en skok zmanjkal do novega dvojnega dvojčka. Center Miamija ostaja najboljši skakalec v ligi. Foto: EPA
Gordn Hayward
Prvo ime Utaha Gordon Hayward je Detroitu dal 20 točk. Foto: AP
Al Horford
Al Horford je z Bostonom slavil zmago v Atlanti, od koder se je pred sezono preselil k Celticsom, za Hawkse pa je igral devet let. Foto: EPA

Skupaj s Hassanom Whitesidom je bil najboljši strelec Heatov. Igral je 34 minut, dodal pa je še tri skoke in tri podaje. To je bil 30. poraz Miamija v sezoni. Več jih ima le Brooklyn, ki je tudi najslabše moštvo v ligi, Heati pa so s 26-odstotno uspešnostjo drugi najslabši. Že v prvi četrtini so si gostitelji priigrali lepo prednost. Dobili so jo z 12 točkami razlike, dosegli pa so kar 42 točk. "Prva četrtina je bila lepo nadaljevanje zadnje tekme proti San Antoniu. Fantje so si lepo podajali in prišli smo do številnih odprtih metov," je povedal domači trener Jason Kidd.

Miami ni našel odgovora na trojko Jabari Parker – Janis Antetokounmpo – Greg Monroe. Parker je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, Monroe je že v prvi četrtini dosegel 12 od svojih 16 točk, obenem je tekmo končal še z 11 skoki, Greek Freak pa je kljub težavam z boleznijo v zadnjem tednu pokazal vsestranskost, ko je v statistiko vpisal 19 točk, osem skokov in šest podaj.

V prvem polčasu so Bucksi povedli že za 21 točk. V zadnjem delu so se gostje približali na -8, a ko je bilo do konca še osem minut, je Antetokounmpo dal šest točk zapored za novo varno razliko. "Mislim, da se vsi veselimo poti domov. Nismo razmišljali o tem, ampak tukaj je res mraz. Lepo bo priti domov in videti nekaj sonca," je po četrtem zaporednem porazu na gostovanju povedal Miamijev trener Erik Spoelstra.

Van Gundy razočaran nad obrambo
Utah je na domačem parketu s 110:77 nadigral Detroit. Moštvo, v katerem v vlogi prvega pomočnika trenerja Quina Snyderja deluje slovenski selektor Igor Kokoškov, je odločilno prednost naredilo v tretji četrtini s serijo 28:9. Ključno vlogo je v tem delu odigral George Hill, ki je prispeval 22 točk. Še uspešnejši je bil Rodney Hood, ki je dosegel 27 točk, največ v tej sezoni. Izza črte je zadel sedem metov iz osmih poskusov.

"Ste gledali tretjo četrtino? Nismo mogli doseči koša, oni pa so zadeli, kadar so želeli. Nobenega ne moremo ustaviti. Prvih 21 tekem smo bili druga najboljša obrambna ekipa lige, zdaj pa smo ena najslabših. Razočaran sem, ne nad svojimi igralci, ampak nad sabo, da mi ne uspe tega rešiti," je bil po tekmi jezen trener Detroita Stan van Gundy, ki je Benu Udrihu namenil 21 minut. Slovenski branilec je vknjižil devet točk in sedem podaj.

Westbrook v lov na Chamberlaina
Oklahomi v Minneapolisu ni pomagal niti novi trojni dvojček Russlla Westbrooka. Timberwolvesi so Oklahomo ugnali s 96:86 in zmagali tretjič zapored. Odličen je bil Karl-Anthony Towns z 29 točkami in 17 skoki. Westbrook je statistiko napolnil z 21 točkami, 11 skoki in 12 podajami, a je izgubil tudi kar deset žog. To je njegov 19. trojni dvojček v sezoni. Že zdaj jih je dosegel več kot v lanski. 19 trojnih dvojčkov je najboljši dosežek po sezoni 1967/68, ko jih je Wilt Chamberlain zbral 31.

Philadelphia je s 102:93 ugnala Charlotte in slavila zmago tretjič zapored. To ji je uspelo prvič po treh letih, ko so med 29. decembrom 2013 in 4. januarjem 2014 zmagala na štirih tekmah v nizu. Znova je bil odličen glavni kandidat za nagrado za novinca leta Joel Embiid. Odlični mladi center je k zmagi pristavil 24 točk.

Tekme 13. januarja:
PHILADELPHIA - CHARLOTTE 102:93
Embiid 24, Šarić 15; Batum 19.

TORONTO - BROOKLYN 132:113
DeRozan 28, Lowry 20; Bogdanović 23.

MILWAUKEE - MIAMI 116:108
Parker 24, Antetokounmpo 19; Whiteside 19, Dragić 19 (5/8 za dve, 1/5 za tri), 3 skoki in 3 podaje v 34 minutah.

HOUSTON - MEMPHIS 105:110
Harden 27; Allen 22, Conley 17.

MINNESOTA - OKLAHOMA CITY 96:86
Towns 29 in 17 skokov, Wiggins 19; Westbrook 21, 11 skokov in 12 podaj.

ATLANTA - BOSTON 101:103
Hardaway Jr. in Milsap po 23; Thomas 28, Olynyk 26.

PORTLAND - ORLANDO 109:115
Lillard 34; Vučević 30 in 10 skokov, Payton 19.
SACRAMENTO - CLEVELAND 108:120
Cousins 26 in 11 podaj; Irving 26, Korver 18.

UTAH - DETROIT 110:77
Hood 27, Hills 22; Harris 13 ... Udrih 9 (3/5 za dve, 1/3 za tri), 1 skok in 7 podaj v 21 minutah.